Gesso (7.x-3.0) - en to ro translation catalogue (43 entries)

en: Home
ro: Acasă

en: Pages
ro: Pagini

en: Operations
ro: Operațiuni

en: Content
ro: Conținut

en: Article
ro: Articol

en: Comments
ro: Comentarii

en: Categories
ro: Categorii

en: File information
ro: Informaţii fişier

en: Weight
ro: Greutate

en: Display
ro: Afișaj

en: Page
ro: Pagina

en: Header
ro: Cap

en: Footer
ro: Subsol

en: Updated:
ro: Actualizat:

en: This field is required.
ro: Acest câmp este obligatoriu.

en: Navigation
ro: Navigator

en: User login
ro: Autentificare utilizatori

en: Add new comment
ro: Adaugă comentariu nou

en: Show
ro: Arată

en: ‹ previous
ro: ‹ anterior

en: next ›
ro: următor ›

en: Request new password
ro: Solicitați parolă nouă

en: Caption
ro: Legendă

en: Sidebar
ro: Bară laterală

en: Create new account
ro: Crează cont nou

en: Unpublished
ro: Nepublicat

en: You are here
ro: Eşti aici

en: Next page
ro: Pagina următoare

en: Hide
ro: Ascunde

en: « first
ro: « primul

en: last »
ro: ultimul »

en: Skip to main content
ro: Sari la conținutul principal

en: Error message
ro: Mesaj de eroare

en: User account
ro: Cont utilizator

en: Warning message
ro: Mesaj avertizare

en: Page top
ro: Susul paginii

en: Page bottom
ro: Josul paginii

en: (active tab)
ro: (tab activ)

en: Status message
ro: Mesaj de stare

en: Subscribe to @feed-title
ro: Abonare la @feed-title

en: Previous page
ro: Pagina anterioară

en: Last page
ro: Ultima pagină

en: First page
ro: Prima pagină
