Get Content Type (7.x-1.0-beta1) - en to uk translation catalogue (24 entries)

en: list
uk: список

en: user
uk: користувач

en: title
uk: назва

en: Yes
uk: Так

en: No
uk: Ні

en: Content types
uk: Типи матеріалів

en: Teaser
uk: Анонс

en: Published
uk: Опубліковано

en: full
uk: повний

en: Sort Order
uk: Порядок сортування

en: Oldest first
uk: Старіші спочатку

en: Unpublished
uk: Неопубліковано

en: Content Type
uk: Тип матеріалу

en: Full node
uk: Повний матеріал

en: Choose the content types you wish to display.
uk: Виберіть тип умісту який ви прагнете відобразити

en: As a list of titles
uk: Як список заголовків

en: How many per page
uk: Кількість матеріалів на сторінку

en: The display will be formatted into a series of pages with this many posts per page.
uk: Відображати у вигляді списку сторінок з певною кількістю матеріалів на сторінку.

en: Alphabetically by title
uk: По заголовках за абеткою

en: Show my selections
uk: Показати обране

en: Get Content Type
uk: Одержати тип контенту

en: Selects nodes by content type and displays them.
uk: Вибрати матеріали по типу й відобразити їх

en: Display format
uk: Формат відображення

en: Newest
uk: Найновіше
