Get Locations (7.x-1.13) - en to ar translation catalogue (113 entries)

en: Home
ar: الرئيسية

en: Delete
ar: حذف

en: List
ar: لائحة

en: Comments
ar: التعليقات

en: On
ar: في

en: Tags
ar: وسوم

en: No
ar: لا

en: Download
ar: تحميل

en: File
ar: ملف

en: Tag
ar: وسم

en: Date
ar: التاريخ

en: Search
ar: بحث

en: Reset
ar: إعادة الضبط

en: None
ar: لا شيء

en: Country
ar: الدولة

en: Link
ar: رابط

en: Center
ar: المركز

en: Required
ar: ضروري

en: Name
ar: الاسم

en: Import
ar: استيراد

en: Book
ar: الوثيقة

en: Export
ar: تصدير

en: Node ID
ar: معرف العقدة

en: Default
ar: الافتراضي

en: Small
ar: صغير

en: Large
ar: كبير

en: Archive
ar: الأرشيف

en: Path
ar: المسار

en: Refresh
ar: تحديث

en: Anchor
ar: المرساة

en: Upload
ar: رفع

en: Before
ar: قبل

en: After
ar: بعد

en: User
ar: المستخدم

en: Content type
ar: نوع المحتوى

en: User ID
ar: معرف المستخدم

en: Exclude
ar: إقصاء

en: Question
ar: السؤال

en: All
ar: الكل

en: Page title
ar: عنوان الصفحة

en: Off
ar: إيقاف

en: Comment
ar: التعليق

en: Comment ID
ar: معرف التعليق

en: Filter
ar: انتقاء

en: Location
ar: الموضع

en: Vocabulary
ar: المعجم

en: Field name
ar: اسم الحقل

en: Fields
ar: الحقول

en: Contains
ar: يحتوي

en: Heading
ar: الترويسة

en: Normal
ar: طبيعي

en: Nodes
ar: العقد

en: Width
ar: العرض

en: Height
ar: الارتفاع

en: This field is required.
ar: هذا الحقل ضروري.

en: Textfield
ar: حقل نص

en: Scale
ar: توسيع النطاق

en: Address
ar: العنوان

en: Terms
ar: المصطلحات

en: Code
ar: الكود

en: Store
ar: المتجر

en: Calendar
ar: التقويم

en: Method
ar: الطريقة

en: Table
ar: جدول

en: Other
ar: آخر

en: Users
ar: المستخدمين

en: Square
ar: ميدان

en: Operator
ar: العامل

en: Random
ar: عشوائي

en: Uncategorized
ar: غير مصنف

en: Defaults
ar: الوضعيات الافتراضية

en: Hidden
ar: مخفي

en: Key
ar: المفتاح

en: Link to content
ar: رابط المحتوى

en: Clear
ar: مسح

en: Undo
ar: تراجع

en: Th
ar: الخميس

en: Info
ar: معلومات

en: White
ar: أبيض

en: People
ar: الأشخاص

en: Results
ar: النتائج

en: Superscript
ar: نص علوي

en: Content Type
ar: نوع المحتوى

en: Read only
ar: للقراءة فقط

en: Ban
ar: حظر

en: Tasks
ar: المهام

en: Italic
ar: مائل

en: Blue
ar: أزرق

en: Subscript
ar: مخطوطة

en: Indent
ar: أدنى

en: Outdent
ar: أعلى

en: Reply
ar: رد

en: Expand
ar: توسيع

en: Overlay
ar: الطبقة

en: Columns
ar: أعمدة

en: Black
ar: أسود

en: Print
ar: الطباعة

en: Data
ar: المعطيات

en: Underline
ar: خط سفلي

en: Crop
ar: الاقتصاص

en: Ticket
ar: التذكرة

en: Display format
ar: صيغة العرض

en: Show All
ar: إظهار الجميع

en: Align left
ar: محاذاة يسار

en: Align center
ar: محاذاة بالمنتصف

en: Align right
ar: محاذاة يمين

en: Invalid input
ar: معلومة مدخلة غير صالحة

en: Dropdown
ar: القائمة المنسدلة

en: Allow multiple values
ar: السماح بتعدد القيم

en: Form settings
ar: إعدادات الاستمارة

en: Default country
ar: البلد الافتراضي

en: Term reference
ar: مرجع المصطلح

[ctx: Sort order]
en: Numerical
ar: عددي
