Get Locations (7.x-1.15) - en to gl translation catalogue (141 entries)

en: list
gl: lista

en: tags
gl: etiquetas

en: Delete
gl: Borrar

en: Is
gl: É

en: Language
gl: Idioma

en: Comments
gl: Comentarios

en: On
gl: Activo

en: random
gl: aleatorio

en: No
gl: Non

en: Download
gl: Descargar

en: File
gl: Ficheiro

en: Date
gl: Data

en: Search
gl: Buscar

en: Reset
gl: Reiniciar

en: None
gl: Ningún

en: Country
gl: País

en: Link
gl: Ligazón

en: Center
gl: Centrar

en: Required
gl: Obrigatorio

en: Name
gl: Nome

en: Import
gl: Importar

en: Export
gl: Exportar

en: Node ID
gl: ID do nodo

en: header
gl: cabeceira

en: Default
gl: Predeterminado

en: Small
gl: Pequeno

en: Large
gl: Grande

en: Archive
gl: Arquivo

en: History
gl: Historial

en: Path
gl: Ruta

en: key
gl: clave

en: Anchor
gl: Áncora

en: Upload
gl: Subir

en: Before
gl: Antes

en: After
gl: Despois

en: User
gl: Usuario/a

en: Content type
gl: Tipo de contido

en: Check
gl: Comprobar

en: User ID
gl: ID de usuario/a

en: Exclude
gl: Excluír

en: Question
gl: Pregunta

en: All
gl: Todo

en: Page title
gl: Título da páxina

en: Database
gl: Base de datos

en: Off
gl: Desactivado

en: Comment ID
gl: ID do comentario

en: Filter
gl: Filtro

en: Location
gl: Localización

en: Vocabulary
gl: Vocabulario

en: Field name
gl: Nome de campo

en: Fields
gl: Campos

en: Is not
gl: Non é

en: Contains
gl: Contén

en: Heading
gl: Cabeceira

en: Nodes
gl: Nodos

en: Width
gl: Ancho

en: Height
gl: Alto

en: This field is required.
gl: Este campo é necesario.

en: Textfield
gl: Campo de texto

en: Scale
gl: Escala

en: Phone
gl: Teléfono

en: Address
gl: Enderezo

en: Code
gl: Código

en: print
gl: imprimir

en: Store
gl: Tenda

en: Method
gl: Método

en: Other
gl: Outro

en: Repeat
gl: Repetir

en: Users
gl: Usuarios

en: Square
gl: Cadrado

en: Operator
gl: Operador

en: Uncategorized
gl: Sen categorizar

en: Defaults
gl: Predeterminados

en: Postal code
gl: Código postal

en: Longitude
gl: Lonxitude

en: comments
gl: comentarios

en: Hidden
gl: Oculto

en: Link to content
gl: Ligazón ao contido

en: Default height
gl: Altura da miniatura

en: Default width
gl: Ancho da miniatura

en: Clear
gl: Limpar

en: Undo
gl: Desfacer

en: plus
gl: máis

en: minus
gl: menos

en: Default map type
gl: Tipos de argumentos predefinidos

en: Map
gl: Mapa

en: Marker action
gl: Acción '%action' engadida.

en: Marker
gl: Separador de Miles

en: Map type
gl: Tipo de mapa

en: Map width
gl: Ancho do mapa

en: Map height
gl: Altura do mapa

en: Info
gl: Información

en: Red
gl: Vermello

en: White
gl: Branco

en: People
gl: Persoas

en: Results
gl: Resultados

en: Search options
gl: Opcións de selección

en: Province
gl: Provincia

en: Display style
gl: Estilo de presentación

en: comment
gl: comentario

en: Tree
gl: Árbore

en: Content Type
gl: Tipo de Contido

en: Read only
gl: Só lectura

en: Storage
gl: Almacenamento

en: Select
gl: Selección múltiple

en: Tasks
gl: Tarefas

en: Sitemap
gl: Mapa do sitio

en: Green
gl: Verde

en: Blue
gl: Azul

en: Indent
gl: Sangrar

en: Outdent
gl: Sangria francesa

en: Reply
gl: Responder

en: Unavailable
gl: Non dispoñíbel

en: Expand
gl: Despregar

en: Overlay
gl: Superposición

en: Country code
gl: Código de país

en: Black
gl: Negro

en: Underline
gl: Subliñado

en: Icon only
gl: So icona

en: Popup
gl: Emerxente

en: Display format
gl: Formato de presentación

en: Is not one of
gl: Non é un de

en: Autocomplete
gl: Autocompletar

en: Input type
gl: Tipo de entrada

en: Locations
gl: Ubicacións

en: Is one of
gl: É un de

en: Show All
gl: Amosar Todos

en: Ends with
gl: Remata en

en: Fullscreen
gl: Pantalla completa

en: Invalid input
gl: Entrada non válida

en: Dropdown
gl: Desplegábel

en: Allow multiple values
gl: Permitir múltiples valores

en: ban
gl: excluír

en: book
gl: libro

en: Styles
gl: Estilos

en: Form settings
gl: Axustes do formulario

en: Default country
gl: País predefinido

en: Term reference
gl: Referencia de termo

en: Exposed
gl: Exposto

[ctx: Sort order]
en: Numerical
gl: Numérica

en: If selected, the numbers entered for the filter will be excluded rather than limiting the view.
gl: Se o marca, os números indicados para o filtro serán excluidos en lugar de limitar a vista.
