Get Locations (7.x-1.17) - en to he translation catalogue (163 entries)

en: Home
he: דף הבית

en: Delete
he: מחיקה

en: List
he: רשימה

en: Language
he: שפה

en: Comments
he: תגובות

en: On
he: פעיל

en: Tags
he: תגיות

en: No
he: לא

en: Mercury
he: כספית

en: Download
he: הורדה

en: Go
he: קדימה

en: Overview
he: סקירה

en: File
he: קובץ

en: Tag
he: תגית

en: Date
he: תאריך

en: Search
he: חיפוש

en: Reset
he: איתחול

en: None
he: ללא

en: Error Message
he: הודעת שגיאה

en: Country
he: מדינה

en: Link
he: קישור

en: Center
he: מרכז

en: Required
he: נדרש

en: Name
he: שם

en: Import
he: יבוא

en: Book
he: ספר

en: Export
he: יצוא

en: Node ID
he: מזהה פריט תוכן

en: Font
he: גופן

en: Default
he: ברירת מחדל

en: Open
he: פתוח

en: Small
he: קטן

en: Large
he: גדול

en: Archive
he: ארכיון

en: History
he: היסטוריה

en: Path
he: מיקום

en: Refresh
he: ריענון

en: Anchor
he: עוגן

en: Upload
he: העלאה

en: Before
he: לפני

en: After
he: אחרי

en: User
he: משתמש

en: Content type
he: סוג תוכן

en: Check
he: בדיקה

en: User ID
he: מזהה משתמש

en: Exclude
he: לא לכלול

en: Forward
he: קדימה

en: Question
he: שאלה

en: All
he: הכל

en: Page title
he: כותרת דף

en: Database
he: בסיס נתונים

en: Off
he: כבוי

en: Header
he: כותרת עליונה

en: Comment
he: תגובה

en: Comment ID
he: מזהה התגובה

en: Filter
he: סינון

en: Location
he: מיקום

en: Vocabulary
he: מילון

en: Field name
he: שם שדה

en: Fields
he: שדות

en: Contains
he: מכיל

en: Flickr
he: פליקר

en: Heading
he: כותרת

en: Normal
he: נורמלי

en: Nodes
he: פריטי תוכן

en: Width
he: רוחב

en: Height
he: גובה

en: This field is required.
he: חובה למלא שדה זה.

en: Textfield
he: שדה טקסט

en: Bar
he: סרגל

en: Scale
he: התאמת גודל

en: Medium
he: בינוני

en: Phone
he: טלפון

en: Fax
he: פקס

en: Address
he: כתובת

en: Terms
he: מונחים

en: Code
he: קוד

en: Store
he: חנות

en: Calendar
he: לוח שנה

en: Method
he: שיטה

en: Table
he: טבלה

en: Other
he: אחר

en: Repeat
he: חזור

en: Users
he: חברי האתר

en: Square
he: רבוע

en: Operator
he: אופרטור

en: Random
he: אקראי

en: Uncategorized
he: לא משוייך לקטגוריה

en: Defaults
he: ברירות מחדל

en: Street
he: רחוב

en: City
he: עיר

en: Postal code
he: מיקוד

en: Latitude
he: קו רוחב

en: Longitude
he: קו אורך

en: Folder
he: תיקיה

en: Share
he: שיתוף

en: Hidden
he: מוסתר

en: Key
he: מפתח

en: Facebook
he: פייסבוק

en: Feeds
he: הזנות

en: Clear
he: ניקוי

en: Undo
he: ביטול

en: Map
he: מפה

en: Info
he: מידע

en: White
he: לבן

en: Units
he: יחידות

en: People
he: משתמשים

en: Results
he: תוצאות

en: Superscript
he: כתב עילי

en: Search options
he: אפשרויות חיפוש

en: Display style
he: סגנון תצוגה

en: Content Type
he: סוג תוכן

en: Read only
he: לקריאה בלבד

en: Ban
he: החרמה

en: Storage
he: אחסון

en: Select
he: בחר

en: Bold
he: מודגש

en: Tasks
he: משימות

en: Italic
he: אלכסון

en: Copyright
he: זכויות יוצרים

en: Blue
he: כחול

en: Subscript
he: כתב תחתי

en: Indent
he: הסט פנימה

en: Outdent
he: הסט החוצה

en: Reply
he: השב

en: Postal Code
he: מיקוד

en: Server
he: שרת

en: Unavailable
he: לא זמין

en: Expand
he: הרחב

en: Sort
he: מיון

en: Maximum depth
he: עומק מקסימלי

en: Columns
he: עמודות

en: Black
he: שחור

en: Print
he: הדפסה

en: Data
he: נתונים

en: Underline
he: קו תחתון

en: Popup
he: פופאפ

en: Twitter
he: טוויטר

en: Web
he: אינטרנט

en: Crop
he: חיתוך

en: YouTube
he: יוטיוב

en: Display format
he: סגנון תצוגה

en: Is not one of
he: אינו אחד מ-

en: Autocomplete
he: השלמה אוטומטית

en: Directions
he: כיוונים

en: Pause
he: עצירה

en: Is one of
he: הינו אחד מתוך

en: Show All
he: הצגת הכל

en: Ends with
he: מסתיים ב

en: Fullscreen
he: מסך מלא

en: Invalid input
he: קלט לא חוקי

en: Dropdown
he: נפתח

en: Placeholder
he: שומר מקום

en: Styles
he: סגנונות

en: Form settings
he: הגדרות טופס

en: Default Map
he: מפת ברירת מחדל

en: LinkedIn
he: לינקדין

en: Library
he: ספריה

en: Search...
he: חיפוש...

en: Default country
he: מדינת ברירת המחדל

en: Term reference
he: רפרנס לסיווג

en: Unlock
he: בטל נעילה

en: None selected
he: לא נעשתה בחירה
