Get Locations (7.x-1.17) - en to ro translation catalogue (140 entries)

en: Home
ro: Acasă

en: Delete
ro: Șterge

en: List
ro: Listă

en: Language
ro: Limba

en: Comments
ro: Comentarii

en: On
ro: Pornit

en: Tags
ro: Etichete

en: No
ro: Nu

en: Download
ro: Descarcă

en: Go
ro: Mergi

en: Overview
ro: Privire de ansamblu

en: File
ro: Fișier

en: Tag
ro: Marcaj

en: Date
ro: Data

en: Search
ro: Căutare

en: Reset
ro: Resetează

en: None
ro: Nimic

en: Country
ro: Ţară

en: Link
ro: Legătură

en: Center
ro: Centru

en: Required
ro: Necesar

en: Name
ro: Nume

en: Book
ro: Carte

en: Node ID
ro: ID Nod

en: Default
ro: Implicit

en: Open
ro: Deschideți

en: Small
ro: Mic

en: Large
ro: Mare

en: Archive
ro: Arhivă

en: History
ro: Istoric

en: Path
ro: Cale

en: Refresh
ro: Reîncarcă

en: Anchor
ro: Ancoră

en: Upload
ro: Încarcă

en: Before
ro: Anterior

en: After
ro: După

en: User
ro: Utilizator

en: Content type
ro: Tip conținut

en: Check
ro: Verifică

en: User ID
ro: ID utilizator

en: Question
ro: Întrebare

en: All
ro: Toate

en: Page title
ro: Titlul paginii

en: Database
ro: Bază de date

en: Off
ro: Oprit

en: Header
ro: Cap

en: Comment
ro: Comentariu

en: Comment ID
ro: Id-ul comentariului

en: Filter
ro: Filtru

en: Location
ro: Locaţia

en: Vocabulary
ro: Vocabular

en: Field name
ro: Nume câmp

en: Fields
ro: Câmpuri

en: Contains
ro: Conține

en: Nodes
ro: Noduri

en: Width
ro: Lățime

en: Height
ro: Înălțime

en: This field is required.
ro: Acest câmp este obligatoriu.

en: Textfield
ro: Câmp de text

en: Scale
ro: Scalare

en: Medium
ro: Mediu

en: Phone
ro: Telefon

en: Address
ro: Adresă

en: Code
ro: Cod

en: Store
ro: Magazin

en: Method
ro: Metodă

en: Table
ro: Tabel

en: Other
ro: Altele

en: Repeat
ro: Repetare

en: Users
ro: Utilizatori

en: Equals
ro: Egal

en: Random
ro: Aleatoriu

en: Uncategorized
ro: Necategorisit

en: Flag
ro: Semnalizare

en: Defaults
ro: Implicite

en: Street
ro: Strada

en: Additional
ro: Adițional

en: City
ro: Oraş/Sector

en: Postal code
ro: Cod poştal

en: Latitude
ro: Latitudine

en: Longitude
ro: Longitudine

en: Share
ro: Împărtășiți

en: Hidden
ro: Ascuns

en: Key
ro: Cheie

en: Link to content
ro: Legătură către conţinut

en: Default height
ro: Înălțimea implicită

en: Default width
ro: Lăţimea implicită

en: Clear
ro: Elimină

en: Map
ro: Hartă

en: Th
ro: Jo

en: Info
ro: Informație

en: Red
ro: Roșu

en: People
ro: Persoane

en: Results
ro: Rezultate

en: Superscript
ro: Exponent

en: Tree
ro: Arbore

en: Content Type
ro: Tipul de Conținut

en: Read only
ro: Numai citire

en: Storage
ro: Depozitare

en: Select
ro: Alege

en: Bold
ro: Îngroșat

en: Tasks
ro: Sarcini

en: Taxonomy Terms
ro: Termeni Taxonomie

en: Italic
ro: Cursiv

en: Blue
ro: Albastru

en: Subscript
ro: Indice

en: Indent
ro: Indentare

en: Outdent
ro: Indentare exterioara

en: Reply
ro: Replică

en: Expand
ro: Expandare

en: Country code
ro: Cod țară

en: Sort
ro: Sortare

en: Columns
ro: Coloane

en: Black
ro: Negru

en: Print
ro: Printare

en: Data
ro: Dată

en: Underline
ro: Subliniat

en: Crop
ro: Tăiere

en: Display format
ro: Formatul la afișare

en: Is not one of
ro: Nu este unul dintre

en: Autocomplete
ro: Completare automată

en: Origin
ro: Origine

en: Is one of
ro: Este unul dintre

en: Show All
ro: Arată Toate

en: Ends with
ro: Se termină cu

en: Invalid input
ro: Intrare nevalidă

en: Dropdown
ro: Listă verticală

en: Placeholder
ro: Înlocuitor

en: Allow multiple values
ro: Permite valori multiple

en: Styles
ro: Stiluri

en: Lock
ro: Blocat

en: Default country
ro: Ţara implicită

en: Term reference
ro: Referință către termen

en: Exposed
ro: Expus

en: Unlock
ro: Deblocare

en: Certificate
ro: Diploma

[ctx: Sort order]
en: Numerical
ro: Numeric

en: If selected, users can enter multiple values in the form of 1+2+3 (for OR) or 1,2,3 (for AND).
ro: Dacă este selectat, utilizatorii pot introduce valori multiple sub forma 1+2+3 (pentru SAU) sau 1,2,3 (pentru ȘI).

en: If selected, the numbers entered for the filter will be excluded rather than limiting the view.
ro: Dacă este selectat, numerele introduse pentru filtru vor fi mai degrabă excluse decât limitarea vizualizării.

en: Which key should be displayed
ro: Care cheie ar trebui afișată
