Getty Images (7.x-1.0) - en to id translation catalogue (21 entries)

en: Forgot password?
id: Lupa Password

en: More
id: Selengkapnya

en: Size
id: Ukuran

en: Search
id: Pencarian

en: None
id: Tiada

en: Center
id: Tengah

en: Horizontal
id: Horisontal

en: Vertical
id: Vertikal

en: Align
id: Ratakan

en: Log in
id: Masuk

en: Close
id: Tutup

en: Refine
id: Perhalus

en: Caption
id: Keterangan

en: Left
id: Kiri

en: Right
id: Kanan

en: The directory %directory is not writable, because it does not have the correct permissions set.
id: Direktori %directory tidak bisa ditulisi, karena tidak memiliki konfigurasi hak akses yang benar.

en: About
id: Tentang

en: Insert Image
id: Sisipkan Gambar

en: Only files with the following extensions are allowed: %files-allowed.
id: Hanya file dengan ekstensi berikut yang dibolehkan: %files-allowed.

en: The specified file %file could not be copied, because the destination directory is not properly configured. This may be caused by a problem with file or directory permissions. More information is available in the system log.
id: File %file yang ditentukan tidak dapat disalin, karena direktori tujuan tidak terkonfigurasi dengan baik. Hal ini mungkin disebabkan oleh masalah dengan perizinan file atau direktori. Informasi lebih lanjut tersedia dalam log sistem.

en: File %file could not be copied, because the destination directory %destination is not configured correctly.
id: Berkas %file tidak dapat disalin, karena direktori tujuan %destination tidak dikonfigurasi dengan benar.
