Ghost (7.x-1.0-beta6) - en to it translation catalogue (10 entries)

en: Title
it: Titolo

en: Status
it: Stato

en: Type
it: Tipo

en: Description
it: Descrizione

en: Save
it: Salva

en: Default
it: Predefinito

en: Visibility
it: Visibilità

en: Provider
it: Fonte esterna

en: Handler
it: Gestore

en: Hidden
it: Nascosto
