Gigya - Social Infrastructure (7.x-3.1) - en to fr translation catalogue (30 entries)

en: Username
fr: Nom d'utilisateur

en: Email address
fr: Adresse de courriel

en: Age
fr: Âge

en: Comments
fr: Commentaires

en: Password
fr: Mot de passe

en: Country
fr: Pays

en: Link
fr: Lien

en: none
fr: aucun(e)

en: Background
fr: Arrière-plan

en: Top
fr: Haut

en: Text
fr: Texte

en: Email
fr: Courriel

en: Bottom
fr: Bas

en: Only site administrators can create new user accounts.
fr: Seuls les administrateurs du site peuvent créer de nouveaux comptes.

en: Node Types
fr: Types de nœuds

en: State
fr: État

en: First name
fr: Prénom

en: Last name
fr: Nom

en: User login
fr: Connexion utilisateur

en: Log in
fr: Se connecter

en: City
fr: Ville

en: Nickname
fr: Pseudonyme

en: Gender
fr: Sexe

en: Replacement patterns
fr: Motifs de remplacement

en: Right
fr: Droit

en: Profile URL
fr: URL de profil

en: Enter the password that accompanies your username.
fr: Saisissez le mot de passe correspondant à votre nom d'utilisateur.

en: Icon Size
fr: Taille de l'icône

en: Button Text
fr: Texte du bouton

en: Title link
fr: Lien du titre
