Gigya - Social Infrastructure (7.x-4.1-beta1) - en to ar translation catalogue (40 entries)

en: Register
ar: التسجيل

en: Delete
ar: حذف

en: Username
ar: اسم المستخدم

en: Email address
ar: عنوان البريد الإلكتروني

en: Private
ar: خاص

en: Confirm
ar: تأكيد

en: Age
ar: العمر

en: Description
ar: الوصف

en: Public
ar: عام

en: Comments
ar: التعليقات

en: None
ar: لا شيء

en: Number
ar: رقم

en: Password
ar: كلمة المرور

en: Country
ar: الدولة

en: Weight
ar: الوزن

en: Image
ar: الصورة

en: none
ar: لا شيء

en: Top
ar: الأعلى

en: Advanced settings
ar: إعدادات متقدمة

en: Layout
ar: التنسيق

en: Email
ar: البريد الإلكتروني

en: Horizontal
ar: أفقي

en: Vertical
ar: عمودي

en: All
ar: الكل

en: Only site administrators can create new user accounts.
ar: يمكن للإداريين فقط إنشاء حسابات مستخدمين جديدة.

en: Width
ar: العرض

en: Height
ar: الارتفاع

en: State
ar: الحالة

en: here
ar: هنا

en: First name
ar: الاسم الشخصي

en: Last name
ar: الاسم العائلي

en: User login
ar: دخول المستخدم

en: Log in
ar: تسجيل الدخول

en: External
ar: خارجي

en: Both
ar: جميعهم

en: Right
ar: اليمين

en: Reset password
ar: إعادة ضبط كلمة المرور

en: User status
ar: حالة المستخدم

en: locale
ar: المحلية

en: Enter the password that accompanies your username.
ar: أدخل كلمة المرور المصاحبة لاسم مستخدمك.
