Gigya - Social Infrastructure (7.x-4.3) - en to fa translation catalogue (50 entries)

en: Delete
fa: حذف

en: Submit
fa: ثبت

en: Username
fa: نام کاربری

en: Private
fa: خصوصی

en: Age
fa: سن

en: Description
fa: شرح

en: Public
fa: عمومی

en: Comments
fa: دیدگاه‌ها

en: None
fa: هیچ

en: Number
fa: عدد

en: Password
fa: گذرواژه

en: Country
fa: کشور

en: Weight
fa: وزن

en: Image
fa: تصویر

en: none
fa: هیچ

en: Top
fa: بالا

en: Advanced settings
fa: تنظیمات پیشرفته

en: Layout
fa: آرایش

en: Email
fa: پست الکترونیکی

en: Horizontal
fa: افقی

en: Vertical
fa: عمودی

en: All
fa: همه

en: Only site administrators can create new user accounts.
fa: فقط مدیران سایت می‌توانند حساب های کاربری جدید بسازند.

en: Width
fa: عرض

en: Height
fa: ارتفاع

en: State
fa: وضعیت

en: here
fa: اینجا

en: First name
fa: نام

en: Last name
fa: نام خانوادگی

en: User login
fa: ورود کاربر

en: Log in
fa: ورود

en: External
fa: خارجی

en: Both
fa: هردو

en: City
fa: شهر

en: Rules
fa: قوانین

en: Gender
fa: جنسیت

en: Share
fa: اشتراک‌گذاری

en: Block name
fa: نام بلوک

en: Right
fa: راست

en: Reset password
fa: بازنشانی گذرواژه

en: User status
fa: وضعیت کاربر

en: Zip
fa: کد پستی

en: Interface language
fa: زبان رابط

en: Category ID
fa: شناسه دسته

en: Friends
fa: دوستان

en: locale
fa: منطقه

en: Enter your @site username.
fa: نام کاربری خود را در وب‌سایت @site وارد کنید.

en: Create a block
fa: ایجاد بلوک

en: Facebook Username
fa: نام کاربری فیسبوک

en: Forgot your password?
fa: گذرواژه خود را فراموش کرده‌اید؟
