Gigya - Social Infrastructure (7.x-6.1) - en to it translation catalogue (57 entries)

en: user
it: utente

en: Register
it: Registrati

en: Delete
it: Elimina

en: Submit
it: Invia

en: Username
it: Nome utente

en: Private
it: Privato

en: Remove
it: Elimina

en: Age
it: Età

en: Description
it: Descrizione

en: Public
it: Pubblico

en: Login
it: Accedi

en: None
it: Nessuno

en: Number
it: Numero

en: Country
it: Paese

en: Weight
it: Peso

en: Image
it: Immagine

en: none
it: nessuno

en: Top
it: In cima

en: Add
it: Aggiungi

en: Advanced settings
it: Impostazioni avanzate

en: Icons
it: Icone

en: Email
it: E-mail

en: Advanced Settings
it: Impostazioni avanzate

en: Horizontal
it: Orizzontale

en: Vertical
it: Verticale

en: All
it: Tutti

en: Only site administrators can create new user accounts.
it: Solo gli amministratori del sito possono creare nuovi profili utente.

en: Width
it: Larghezza

en: Height
it: Altezza

en: State
it: Stato

en: here
it: qui

en: First name
it: Nome

en: Last name
it: Cognome

en: Log in
it: Accedi

en: External
it: Esterna

en: Both
it: Entrambi

en: Profile
it: Profilo

en: Session closed for %name.
it: Sessione chiusa per %name.

en: City
it: Città

en: Rules
it: Regole

en: Gender
it: Sesso

en: Block name
it: Nome del blocco

en: User Management
it: Gestione Utente

en: Entity
it: Entità

en: Right
it: Destra

en: Percentage
it: Percentuale

en: Reset password
it: Ripristina password

en: User status
it: Stato utente

en: - Select -
it: - Scegliere -

en: Category ID
it: ID della categoria

en: locale
it: lingua

en: return array(
      0 => array(@columns),
      // You'll usually want to stop here. Provide more values
      // if you want your 'default value' to be multi-valued:
      1 => array(@columns),
      2 => ...
    );
it: return array(
      0 => array(@columns),
      // In genere ci si ferma qui. Fornire altri valori
      // se si desidera che il 'valore predefinito' sia un multi-valore:
      1 => array(@columns),
      2 => ...
    );

en: Providers
it: Fonti esterne

en: Profile URL
it: URL del profilo

en: languages
it: Lingue

en: Create a block
it: Crea un blocco

en: Forgot your password?
it: Password dimenticata?
