git (7.x-1.0-alpha1) - en to id translation catalogue (13 entries)

en: Title
id: Judul

en: Delete
id: Hapus

en: Operations
id: Operasi-operasi

en: Type
id: Jenis

en: Cancel
id: Batal

en: Edit
id: Sunting

en: Name
id: Nama

en: Save
id: Simpan

en: View
id: Lihat

en: User
id: Pengguna

en: Install
id: Pasang

en: Server name
id: Nama server

en: Invalid
id: Tidak valid
