Glazed Free (7.x-2.600) - en to fa translation catalogue (40 entries)

en: Home
fa: خانه

en: Title
fa: عنوان

en: Previous
fa: قبلی

en: Next
fa: بعدی

en: Pages
fa: صفحه‌ها

en: Content
fa: محتوا

en: Comments
fa: دیدگاه‌ها

en: Center
fa: وسط

en: Node ID
fa: شناسه گره

en: Help
fa: راهنما

en: Top
fa: بالا

en: Layout
fa: آرایش

en: Bottom
fa: پایین

en: Site name
fa: نام سایت

en: Footer
fa: پاورقی

en: Normal
fa: عادی

en: Flash
fa: فلش

en: Height
fa: ارتفاع

en: Medium
fa: متوسط

en: Text color
fa: رنگ متن

en: Navigation
fa: پیمایش

en:  ago
fa:  پیش

en: Content Top
fa: بالای محتوا

en: Content Bottom
fa: پایین محتوا

en: Left
fa: چپ

en: Right
fa: راست

en: White
fa: سفید

en: Link color
fa: رنگ پیوند

en: Bold
fa: برجسته

en: Hide
fa: پنهان کن

en: Green
fa: سبز

en: Blockquote
fa: نقل قول بلاک شده

en: Black
fa: سیاه

en: Fonts
fa: فونت‌ها

en: Light
fa: روشن

en: Primary
fa: اصلی

en: Post date
fa: تاریخ مطلب

en: Base color
fa: رنگ پایه

en: Highlighted
fa: موارد برجسته

en: Footer background
fa: رنگ زمینه‎ی قسمت پایینی
