Glazed Free (7.x-2.600) - en to pl translation catalogue (52 entries)

en: Home
pl: Strona główna

en: Title
pl: Tytuł

en: Previous
pl: Poprzednie

en: Next
pl: Dalej

en: Pages
pl: Strony

en: Content
pl: Zawartość

en: Comments
pl: Komentarze

en: Center
pl: Środek

en: installed
pl: zainstalowano

en: Node ID
pl: ID zawartości

en: Help
pl: Pomoc

en: Background Image
pl: Obraz tła

en: Top
pl: Góra strony

en: Layout
pl: Układ

en: Bottom
pl: Dół strony

en: Site name
pl: Nazwa witryny

en: Footer
pl: Stopka

en: Normal
pl: Zwykły

en: Height
pl: Wysokość

en: Medium
pl: Średnie

en: By
pl: Przez

en: Text color
pl: Kolor tekstu

en: Navigation
pl: Nawigacja

en: Repeat
pl: Powtórz

en: Theme Settings
pl: Ustawienia szablonu

en: Page Title
pl: Tytuł strony

en: Content Top
pl: Lewy nagłówek

en: CSS Selector
pl: Selektor CSS

en: Left
pl: Lewo

en: Right
pl: Prawo

en: White
pl: Biały

en: Link color
pl: Kolor odnośników

en: Fade in
pl: Zanikanie

en: Bold
pl: Pogrubienie

en: Hide
pl: Ukryj

en: Green
pl: Zielony

en: Animation
pl: Animacja

en: Blockquote
pl: Cytowanie

en: Black
pl: Czarny

en: Fonts
pl: Czcionki

en: Light
pl: Jasny

en: Primary
pl: Główny

en: Secondary
pl: Drugorzędny

en: Post date
pl: Data publikacji

en: Base color
pl: Kolor podstawowy

en: Sidebar First
pl: Pasek boczny pierwszy

en: Footer text
pl: Tekst stopki

en: Highlighted
pl: Wyróżnione

en: Footer background
pl: Tło stopki

en: Sidebar Second
pl: Pasek boczny drugi

en: Headings color
pl: Kolor nagłówka

en: Headings
pl: Nagłówki
