Glazed Free (7.x-2.601) - en to fr translation catalogue (53 entries)

en: Home
fr: Accueil

en: Title
fr: Titre

en: Previous
fr: Précédent

en: Next
fr: Suivant

en: Content
fr: Contenu

en: Comments
fr: Commentaires

en: Center
fr: Centre

en: installed
fr: installé

en: Node ID
fr: Identifiant (ID) du nœud

en: Help
fr: Aide

en: Background Image
fr: Image d'arrière-plan

en: Top
fr: Haut

en: Layout
fr: Mise en page

en: Bottom
fr: Bas

en: Site name
fr: Nom du site

en: Footer
fr: Pied de page

en: Height
fr: Hauteur

en: Medium
fr: Moyen

en: By
fr: Par

en: Text color
fr: Couleur du texte

en: Repeat
fr: Répéter

en: Theme Settings
fr: Paramètres de thème

en: Content Top
fr: Haut de contenu

en: Content Bottom
fr: Bas de contenu

en: CSS Selector
fr: Sélecteur CSS

en: Left
fr: Gauche

en: Right
fr: Droit

en: White
fr: Blanc

en: Link color
fr: Couleur des liens

en: Fade in
fr: Fondu (<em>fade in</em>)

en: Bold
fr: Gras

en: Silver
fr: Argent

en: Hide
fr: Masquer

en: Green
fr: Vert

en: Blockquote
fr: Citation

en: Black
fr: Noir

en: Fonts
fr: Polices de caractères

en: Light
fr: Léger

en: Cover
fr: Couverture

en: Primary
fr: Primaire

en: Secondary
fr: Secondaire

en: Post date
fr: Date de publication

en: Base color
fr: Couleur de base

en: Sidebar First
fr: Première barre latérale

en: Typography
fr: Typographie

en: Export Theme Settings
fr: Exporter les paramètres du thème

en: Highlighted
fr: Mis en évidence

en: Footer background
fr: Arrière-plan du pied de page

en: Sidebar Second
fr: Seconde barre latérale

en: Headings
fr: Titres

en: Pulse
fr: Pulsation

en: Override Global Settings
fr: Supplanter les paramètres globaux

en: Divider
fr: Séparateur
