Glazed Free (7.x-2.601) - en to tr translation catalogue (40 entries)

en: Home
tr: Ana Sayfa

en: Title
tr: Başlık

en: Previous
tr: Önceki

en: Next
tr: Sonraki

en: Pages
tr: Sayfalar

en: Content
tr: İçerik

en: Comments
tr: Yorumlar

en: Center
tr: Merkez

en: Node ID
tr: Düğüm Kimliği

en: Help
tr: Yardım

en: Top
tr: En üst

en: Layout
tr: Yerleşim

en: Bottom
tr: Alt

en: Site name
tr: Site adı

en: Footer
tr: Alt bilgi

en: Height
tr: Yükseklik

en: Medium
tr: Orta

en: By
tr: Yazar:

en: Text color
tr: Yazı rengi

en: Navigation
tr: Gezinti

en: Page Title
tr: Sayfa Başlığı

en: Content Bottom
tr: İçerik Altı

en: Left
tr: Sol

en: Right
tr: Sağ

en: White
tr: Beyaz

en: Link color
tr: Bağlantı rengi

en: Bold
tr: Koyu

en: Hide
tr: Gizle

en: Green
tr: Yeşil

en: Blockquote
tr: Alıntı

en: Black
tr: Siyah

en: Fonts
tr: Yazı tipleri

en: Primary
tr: Birincil

en: Secondary
tr: İkincil

en: Post date
tr: Gönderi tarihi

en: Base color
tr: Temel renk

en: Highlighted
tr: Vurgulanmış

en: Footer background
tr: Altbilgi arkaplanı

en: Headings
tr: Başlıklar

en: Divider
tr: Bölücü
