Glazed Free (7.x-2.601) - en to uk translation catalogue (69 entries)

en: Home
uk: Головна

en: Title
uk: Заголовок

en: Previous
uk: Попередній

en: Next
uk: Наступний

en: Pages
uk: Сторінки

en: Content
uk: Вміст

en: Comments
uk: Коментарі

en: Center
uk: По центру

en: installed
uk: встановлено

en: Node ID
uk: ID матеріалу

en: Help
uk: Довідка

en: Background Image
uk: Зображення тла

en: Top
uk: Зверху

en: Layout
uk: Макет

en: Bottom
uk: Знизу

en: Site name
uk: Назва сайту

en: Footer
uk: Нижній колонтитул

en: Normal
uk: Звичайне

en: Height
uk: Висота

en: Medium
uk: Середній

en: By
uk: від

en: Text color
uk: Колір тексту

en: Navigation
uk: Навіґація

en: Repeat
uk: Повторення

en: Theme Settings
uk: Настроювання Шаблону

en: said
uk: сказав

en:  ago
uk:  тому

en: Page Title
uk: Заголовок Сторінки

en: Content Top
uk: Вміст зверху

en: Content Bottom
uk: Вміст знизу

en: CSS Selector
uk: Селектор CSS

en: Left
uk: Ліворуч

en: Right
uk: Праворуч

en: White
uk: Білий

en: Link color
uk: Колір посилання

en: Stack
uk: Стек

en: Bold
uk: Напівжирний

en: Silver
uk: Срібло

en: Hide
uk: Приховати

en: Green
uk: Зелений

en: Animation
uk: Анімація

en: Blockquote
uk: Цитата

en: Black
uk: Чорний

en: Fonts
uk: Шрифти

en: Image Display
uk: Перегляд зображення

en: Light
uk: Світла

en: Cover
uk: Обкладинка

en: Spaces
uk: Пробіли

en: Primary
uk: Основні

en: Secondary
uk: Вторинне

en: Post date
uk: Дата публікації

en: Base color
uk: Основний колір

en: Custom Color
uk: Інший колір

en: Sidebar First
uk: Перша бічна панель

en: Import/Export
uk: Імпорт/Експорт

en: Footer text
uk: Текст нижнього колонтитулу

en: Typography
uk: Типографіка

en: Highlighted
uk: Виділено

en: Footer background
uk: Тло нижнього колонтитулу

en: No Repeat
uk: Без повторення

en: Sidebar Second
uk: Друга бічна панель

en: Headings color
uk: Колір заголовків

en: Grid Settings
uk: Параметри сітки

en: Headings
uk: Заголовки

en: Pulse
uk: Імпульс

en: Base font
uk: Основний шрифт

en: Background Position
uk: Розміщення фону

en: Export for the theme's .info file
uk: Експорт у форматі .info-файла теми

en: Divider
uk: Розділювач
