Views Global Filter (7.x-1.13) - en to id translation catalogue (19 entries)

en: Title
id: Judul

en: Content
id: Konten

en: Type
id: Jenis

en: view
id: tampilan

en: all
id: semua

en: None
id: Tiada

en: - None -
id: - Tiada -

en: Field
id: Bidang

en: Views
id: View

en: View
id: Lihat

en: <none>
id: <nihil>

en: All
id: Semua

en: To
id: Untuk

en: From
id: Dari

en: Widget
id: Piranti

en: Text field
id: Bidang isian teks

en: from
id: dari

en: User posted or commented
id: Pengguna mempos atau berkomentar

en: Global Filter @name: changing from %prev_value to %value
id: Filter Global @name: diganti dari %prev_value ke %value
