Translations.com GlobalLink Connect (7.x-7.0) - en to ur translation catalogue (26 entries)

en: Title
ur: عنوان

en: Status
ur: حالت

en: Delete
ur: حذف کریں

en: Operations
ur: معاملات

en: Content
ur: متن

en: Type
ur: قِسم

en: Language
ur: زبان

en: Disabled
ur: غیر فعال

en: Yes
ur: ہاں

en: No
ur: نہیں

en: Password
ur: کلمۂ شناخت

en: Settings
ur: ترتیبات

en: Import
ur: درآمد کریں

en: Export
ur: برآمد کریں

en: URL
ur: یو آر ایل

en: Block
ur: بلاک

en: Filter
ur: فلٹر

en: String
ur: سطر

en: Bundle
ur: بنڈل

en: All languages
ur: تمام زبانیں

en: String contains
ur: سطر میں شامل ہے

en: English (provided by Drupal)
ur: انگریزی (دروپل کی مہیا کردہ)

en: Both translated and untranslated strings
ur: ترجمہ شدہ اور غیر ترجمہ شدہ سطور

en: Only translated strings
ur: صرف ترجمہ شدہ سطور

en: Only untranslated strings
ur: صرف غیر ترجمہ شدہ سطور

en: All text groups
ur: تمام عبارتی مجموعے
