Glossary (7.x-1.0-alpha1) - en to ar translation catalogue (32 entries)

en: Home
ar: الرئيسية

en: Save configuration
ar: حفظ الإعدادات

en: enabled
ar: مُفَعَّل

en: Operations
ar: عمليات

en: List
ar: لائحة

en: disabled
ar: معطَّل

en: Disabled
ar: معطل

en: Enabled
ar: مفعل

en: Edit
ar: تحرير

en: Search
ar: بحث

en: none
ar: لا شيء

en: General settings
ar: الإعدادات العامة

en: Icon
ar: أيقونة

en: Add term
ar: إضافة مصطلح

en: General
ar: عام

en: normal
ar: عادية

en: minutes
ar: دقائق

en: edit term
ar: حرر المفردة

en: Your search yielded no results
ar: لا نتائج لعملية البحث

en: administer taxonomy
ar: يدير التصنيف

en: access administration pages
ar: يصل إلى صفحات الإدارة

en: administer filters
ar: يدير المرشحات

en: Glossary
ar: القاموس

en: glossaries
ar: قواميس

en: Select Vocabulary
ar: اختر معجما

en: Link style
ar: طرز الرابط

en: Superscript
ar: نص علوي

en: Glossary Icon URL
ar: مسار أيقونة القاموس

en: Glossaries
ar: القواميس

en: See also
ar: طالع أيضا

en: Word
ar: كلمة

en: Case sensitive
ar: حساس لحالة الأحرف
