Google Analytics Reports (7.x-3.0-beta1) - en to ar translation catalogue (35 entries)

en: Value
ar: القيمة

en: Age
ar: العمر

en: Language
ar: اللغة

en: Cost
ar: كلفة

en: Quantity
ar: الكمية

en: Date
ar: التاريخ

en: Settings
ar: الإعدادات

en: Region
ar: المنطقة

en: Statistics
ar: الإحصائيات

en: Year
ar: السنة

en: Page
ar: الصفحة

en: Hostname
ar: اسم المستضيف

en: Contains
ar: يحتوي

en: Does not contain
ar: لا يحتوي

en: Is less than
ar: أصغر من

en: Is less than or equal to
ar: أقل من أو مساو

en: Is equal to
ar: يساوي

en: Is greater than or equal to
ar: أكبر من أو يساوي

en: Is greater than
ar: أكبر من

en: Is not equal to
ar: غير مساو لـ

en: Medium
ar: متوسط

en: Users
ar: المستخدمين

en: Clicks
ar: النقرات

en: Save settings
ar: حفظ الإعدادات

en: Display Name
ar: اسم العرض

en: Browser
ar: المتصفّح

en: Source
ar: المصدر

en: Hour
ar: الساعة

en: Minute
ar: الدقيقة

en: Product
ar: المنتج

en: Hits
ar: الطلبات

en: Exceptions
ar: استثناءات

en: Keyword
ar: كلمة مفتاحيّة

en: contains
ar: يحتوي على

en: Product SKU
ar: الشفرة SKU للمنتج
