Google Analytics Reports (7.x-3.0-beta1) - en to ru translation catalogue (71 entries)

en: Transaction ID
ru: Код транзакции

en: Value
ru: Значение

en: Transactions
ru: Операции

en: Age
ru: Возраст

en: Language
ru: Язык

en: Cost
ru: Стоимость

en: Quantity
ru: Количество

en: Date
ru: Дата

en: Service Provider
ru: Провайдер

en: Settings
ru: Настройки

en: Region
ru: Область

en: Statistics
ru: Статистика

en: Year
ru: Год

en: Page
ru: Страница

en: Hostname
ru: Имя хоста

en: Contains
ru: Содержит

en: Does not contain
ru: Не содержит

en: Is less than
ru: Меньше, чем

en: Is less than or equal to
ru: Меньше либо равно

en: Is equal to
ru: Равно

en: Is greater than or equal to
ru: Больше или равно

en: Is greater than
ru: Больше, чем

en: Is not equal to
ru: Не равно

en: Medium
ru: Средний

en: Variation
ru: Вариант

en: Users
ru: Пользователи

en: Clicks
ru: Клики

en: Page Title
ru: Заголовок страницы

en: Save settings
ru: Сохранить настройки

en: City
ru: Город

en: Latitude
ru: Широта

en: Longitude
ru: Долгота

en: Display Name
ru: Отображаемое имя

en: Browser
ru: Браузер

en: Source
ru: Источник

en: Hour
ru: Час

en: Minute
ru: Минута

en: Shipping
ru: Доставка

en: Product
ru: Товар

en: Refunds
ru: Возврат

en: Hits
ru: Переходы

en: @min and @max
ru: @min и @max

en: Day of Week
ru: День недели

en: Exceptions
ru: Исключения

en: Currency Code
ru: Код валюты

en: Product Category
ru: Категория товара

en: Keyword
ru: Ключевое слово

en: contains
ru: содержит

en: regex
ru: регулярное выражение

en: Destination URL
ru: URL назначения

en: Impressions
ru: Просмотры

en: Revenue
ru: Доход

en: Tax
ru: Налог

en: Profile ID
ru: ID профиля

en: Sessions
ru: Сеансы

en: Product SKU
ru: Артикул товара

en: exposed
ru: раскрыт

en: Min
ru: Мин

en: And max
ru: И макс.

en: And
ru: И

en: Invalid OAuth token.
ru: Ошибочный токен OAuth.

en: Top Pages
ru: Топ страниц

en: Bounce Rate
ru: Показатель отказов

en: Pageviews
ru: Просмотры страниц

en: Google Analytics Summary
ru: Сводка Google Analytics

en: Bounces
ru: Отказы

en: Ad Group
ru: Группа объявлений

en: Top Keywords
ru: Топ ключевых слов

en: % New Sessions
ru: % новых сеансов

en: Avg. Session Duration
ru: Средняя длительность сеанса

en: Pages / Session
ru: Страниц / сеанс
