Google Analytics Reports (7.x-3.0-beta2) - en to fa translation catalogue (50 entries)

en: Transaction ID
fa: شناسه تراکنش

en: Value
fa: مقدار

en: Transactions
fa: تراکنش‌ها

en: Age
fa: سن

en: Language
fa: زبان

en: Cost
fa: هزینه

en: Quantity
fa: تعداد

en: Date
fa: تاریخ

en: Settings
fa: تنظیمات

en: Region
fa: ناحیه

en: Statistics
fa: آمار

en: Year
fa: سال

en: Page
fa: صفحه

en: Hostname
fa: نام میزبان

en: Contains
fa: شاملِ

en: Does not contain
fa: شامل این مقدار نیست

en: Is less than
fa: کوچکتر است از

en: Is less than or equal to
fa: کوچکتر یا مساوی است با

en: Is equal to
fa: برابر است با

en: Is greater than or equal to
fa: بزرگتر یا مساوی است با

en: Is greater than
fa: بزرگتر است از

en: Is not equal to
fa: برابر نیست با

en: Medium
fa: متوسط

en: Users
fa: کاربران

en: Clicks
fa: کلیک‌ها

en: Save settings
fa: ذخیره تنظیمات

en: City
fa: شهر

en: Gender
fa: جنسیت

en: Browser
fa: مرورگر

en: Source
fa: منبع

en: Hour
fa: ساعت

en: Minute
fa: دقیقه

en: Shipping
fa: حمل و نقل

en: Product
fa: محصول

en: Hits
fa: بازدیدها

en: @min and @max
fa: @min و @max

en: Exceptions
fa: استثناها

en: Currency Code
fa: کد واحد پول

en: Keyword
fa: کلید واژه

en: contains
fa: شامل

en: Revenue
fa: درآمد

en: Tax
fa: مالیات

en: Profile ID
fa: شناسه پروفایل

en: Google Analytics
fa: تحلیل‌گر گوگل

en: Chart
fa: نمودار

en: Product SKU
fa: مدل محصول (SKU)

en: <
fa: >

en: Min
fa: حداقل

en: And max
fa: و حداکثر

en: And
fa: و
