Google Map Field (7.x-1.0-beta5) - en to ru translation catalogue (13 entries)

en: Cancel
ru: Отмена

en: Fields
ru: Поля

en: Width
ru: Ширина

en: Height
ru: Высота

en: center
ru: по центру

en: Latitude
ru: Широта

en: Longitude
ru: Долгота

en: Map
ru: Карта

en: Map Name
ru: Имя карты

en: Google Map Field Settings
ru: Настройки поля Карты Google

en: To set a location for the map, use the controls to zoom in or out and drag the map to find the correct area. Once you have found the correct location click that point to set the map.
ru: Карту можно приближать/отдалять соответствующими кнопками, а также двигать. Чтобы отметить нужное место, щёлкните на нём.

en: Center On
ru: Отцентрировать на

en: To center the map on an approximate location, enter the location in the box above, e.g. "London, UK" or "1 Southwark Street, London, UK" and click 'center'
ru: Чтобы отцентрировать карту на определённом месте, введите его название в текстовое поле вверху. Например: «Россия, Санкт-Петербург» или «Россия, Санкт-Петербург, Дворцовая пл., 2». Затем нажмите кнопку "по центру".
