GovBR theme (7.x-1.0-alpha1) - en to ar translation catalogue (14 entries)

en: Content
ar: المحتوى

en: Help
ar: المساعدة

en: Footer
ar: التذييل

en: Navigation
ar: الإبحار

en: White
ar: أبيض

en: Site information
ar: معلومات الموقع

en: Color scheme
ar: خطة الألوان

en: Shortcuts
ar: الاختصارات

en: Blue
ar: أزرق

en: Footer first column
ar: العمود الأول لتذييل الصفحة

en: Footer second column
ar: العمود الثاني لتذييل الصفحة

en: Footer third column
ar: العمود الثالث لتذييل الصفحة

en: Footer fourth column
ar: العمود الرابع لتذييل الصفحة

en: Highlighted
ar: مبرز
