GovCMS (7.x-2.15) - en to da translation catalogue (77 entries)

en: Home
da: Hjem

en: Title
da: Titel

en: Body
da: Brødtekst

en: user
da: bruger

en: Content
da: Indhold

en: Read more
da: Læs mere

en: Enabled
da: Aktiveret

en: Cost
da: Omkostning

en: File
da: Fil

en: Date
da: Dato

en: Image
da: Billede

en: Name
da: Navn

en: Save
da: Gem

en: Help
da: Hjælp

en: Icon
da: Ikon

en: Time
da: Tid

en: Visible
da: Synlig

en: Event
da: Begivenhed

en: Text
da: Tekst

en: Updates
da: Opdateringer

en: Statistics
da: Statistik

en: User
da: Bruger

en: Continue
da: Fortsæt

en: Error
da: Fejl

en: Contact
da: Kontakt

en: Node
da: Indholdselement

en: Bottom
da: Bund

en: Header
da: Overskrift

en: Footer
da: Sidefod

en: Location
da: Lokation

en: Fields
da: Felter

en: Events
da: Begivenheder

en: here
da: her

en: End
da: Slut

en: Appearance
da: Udseende

en: Add new comment
da: Tilføj kommentar

en: Hidden
da: Skjult

en: Middle
da: Midt

en: Permissions
da: Tilladelser

en: Promotions
da: Promoveringer

en: Theme settings
da: Indstillinger for theme

en: Documents
da: Dokumenter

en: Login attempt failed for %user.
da: Login-forsøg mislykkedes for %user.

en: Unpublished
da: Ikke udgivet

en: News
da: Nyheder

en: Subtitle
da: Underrubrik

en: File description
da: Filbeskrivelse

en: Feedback
da: Tilbagemelding

en: Finish
da: Afslut

en: Submission date
da: Oprettelsesdato

en: Error message
da: Fejlmeddelelse

en: Warning message
da: Advarsel

en: First sidebar
da: Første sidepanel

en: Second sidebar
da: Andet sidepanel

en: Path to custom icon
da: Sti til tilpasset ikon

en: Main menu
da: Hovedmenu

en: Minimum password length
da: Minimum længde på kodeord

en: Example content
da: Eksempelindhold

en: Compact
da: Kompakt

en: @drupal installation complete
da: @drupal-installation fuldført

en: Upload icon image
da: Upload ikonbillede

en: Link to
da: Link til

en: Page top
da: Sidehovede

en: Page bottom
da: Sidefod

en: Highlight
da: Fremhæv

en: Navigation bar
da: Navigationsbjælke

en: User menu
da: Brugermenu

en: Congratulations, you installed @drupal!
da: Tillykke, du har nu installeret @drupal!

en: Review the messages above before visiting <a href="@url">your new site</a>.
da: Gennemse meddelelserne ovenfor, før du besøger <a href="@url">dit nye site</a>.

en: Status message
da: Statusmeddelelse

en: The <em>User</em> menu contains links related to the user's account, as well as the 'Log out' link.
da: Menuen <em>Bruger</em> indeholder links relateret til brugerens konto samt linket 'Log ud'.

en: The <em>Main</em> menu is used on many sites to show the major sections of the site, often in a top navigation bar.
da: Menuen <em>Main</em> bruges på mange sites til at vise sitets overordnede sektioner, typisk i en navigationsbjælke i toppen af siden.

en: Enter a comma-separated list of words to describe your content.
da: Indtast en kommasepareret list af ord som beskriver dit indhold.

en: News Article
da: Nyhedsartikel

en: Editing
da: Redigering

en: Highlighted
da: Fremhævet

en: Connect with us
da: Vores netværk
