GovCMS (7.x-3.18) - en to bn translation catalogue (30 entries)

en: Home
bn: নীড়পাতা

en: Slideshow
bn: স্লাইডশো

en: Title
bn: শিরোনাম

en: Body
bn: কাঠামো

en: Content
bn: কনটেন্ট

en: Enabled
bn: কার্যকর

en: Tags
bn: ট্যাগ

en: File
bn: ফাইল

en: Date
bn: তারিখ

en: Image
bn: ছবি

en: Name
bn: নাম

en: Save
bn: সংরক্ষণ

en: Help
bn: সহায়তা

en: Time
bn: সময়

en: URL
bn: ইউআরএল

en: Menu
bn: মেনু

en: Statistics
bn: পরিসংখ্যান

en: User
bn: ব্যবহারকারী

en: Continue
bn: এগিয়ে চল

en: Error
bn: ত্রুটি

en: Location
bn: অবস্থান

en: Fields
bn: ফিল্ড

en: Appearance
bn: অবয়ব

en: Blog
bn: ব্লগ

en: Add new comment
bn: নতুন কমেন্ট যুক্ত করুন

en: Error message
bn: ত্রুটি সম্পর্কিত বার্তা

en: Warning message
bn: সতর্কীকরণ বার্তা

en: Main menu
bn: প্রধান মেনু

en: @drupal installation complete
bn: @drupal ইন্সটল সম্পন্ন হয়েছে

en: User menu
bn: ব্যবহারকারীর মেনু
