GovCMS (7.x-3.18) - en to ro translation catalogue (64 entries)

en: Home
ro: Acasă

en: Title
ro: Titlu

en: Body
ro: Conținut

en: Content
ro: Conținut

en: Read more
ro: Citiţi mai departe

en: Enabled
ro: Activat

en: Tags
ro: Etichete

en: File
ro: Fișier

en: Date
ro: Data

en: Image
ro: Imagine

en: Name
ro: Nume

en: Save
ro: Salvare

en: Help
ro: Ajutor

en: Top
ro: Sus

en: Icon
ro: Pictogramă

en: Time
ro: Ora

en: Visible
ro: Vizibil

en: Menu
ro: Meniu

en: Updates
ro: Actualizări

en: Statistics
ro: Statistici

en: User
ro: Utilizator

en: Continue
ro: Continuare

en: Error
ro: Eroare

en: Node
ro: Nod

en: Bottom
ro: Partea de jos

en: Header
ro: Cap

en: Footer
ro: Subsol

en: Location
ro: Locaţia

en: Fields
ro: Câmpuri

en: Events
ro: Evenimente

en: here
ro: aici

en: End
ro: Sfârşit

en: Appearance
ro: Aspect

en: Add new comment
ro: Adaugă comentariu nou

en: Hidden
ro: Ascuns

en: Reference
ro: Referință

en: Permissions
ro: Permisiuni

en: Promotions
ro: Promoții

en: Promotion
ro: Promoție

en: Theme settings
ro: Setări temă

en: Documents
ro: Documente

en: Unpublished
ro: Nepublicat

en: Subtitle
ro: Subtitlu

en: Error message
ro: Mesaj de eroare

en: Warning message
ro: Mesaj avertizare

en: First sidebar
ro: Prima bară laterală

en: Path to custom icon
ro: Calea către logo-ul personal

en: Main menu
ro: Meniu principal

en: Add roles
ro: Adaugă roluri

en: Remove roles
ro: Elimină roluri

en: Example content
ro: Exemplu de conținut

en: @drupal installation complete
ro: Instalare @drupal completă

en: Upload icon image
ro: Încarcă imagine iconiţă

en: Page top
ro: Susul paginii

en: Page bottom
ro: Josul paginii

en: User menu
ro: Meniu utilizator

en: Congratulations, you installed @drupal!
ro: Felicitări, ai instalat @drupal!

en: Review the messages above before visiting <a href="@url">your new site</a>.
ro: Revizuiți mesajele de mai sus inainte de a vizita <a href="@url">noul dumneavoastră sit</a>.

en: Status message
ro: Mesaj de stare

en: The <em>User</em> menu contains links related to the user's account, as well as the 'Log out' link.
ro: Meniul <em>Utilizator</em> conține legături către contul utilizatorului, precum și legătura de ieşire din cont.

en: The <em>Main</em> menu is used on many sites to show the major sections of the site, often in a top navigation bar.
ro: Meniul <em>Principal</em> este folosit pe multe situri pentru a afișa secțiunile principale ale sitului, de obicei într-o bară de navigație poziționată sus.

en: Editing
ro: Editare

en: Highlighted
ro: Evidențiat

en: Columns: 1
ro: Coloane: 1
