GovCMS (7.x-3.19) - en to nn translation catalogue (42 entries)

en: Home
nn: Heim

en: Title
nn: Tittel

en: Body
nn: Brødtekst

en: Content
nn: Innhald

en: Read more
nn: Les meir

en: Enabled
nn: Aktivert

en: File
nn: Fil

en: Date
nn: Dato

en: Image
nn: Bilete

en: Name
nn: Namn

en: Save
nn: Lagre

en: Help
nn: Hjelp

en: Time
nn: Tid

en: Event
nn: Hending

en: User
nn: Brukar

en: Continue
nn: Hald fram

en: Error
nn: Feil

en: Contact
nn: Kontakt

en: Header
nn: Topptekst

en: Footer
nn: Botntekst

en: Location
nn: Stad

en: Fields
nn: Felt

en: here
nn: her

en: Start
nn: Byrjar

en: End
nn: Sluttar

en: Appearance
nn: Utsjånad

en: Blog
nn: Blogg

en: Add new comment
nn: Skriv ny kommentar

en: Hidden
nn: Skjult

en: Permissions
nn: Rettar

en: Unpublished
nn: Upublisert

en: Subtitle
nn: Undertittel

en: First sidebar
nn: Fyrste sidestolpe

en: Main menu
nn: Hovudmeny

en: @drupal installation complete
nn: @drupal installasjonen er ferdig

en: Page top
nn: Sidetopp

en: Page bottom
nn: Sideslutt

en: User menu
nn: Brukarmeny

en: Congratulations, you installed @drupal!
nn: Gratulere, du har installera @drupal!

en: Review the messages above before visiting <a href="@url">your new site</a>.
nn: Sjå gjennom meldingane over før du går vidare til <a href="@url">den nye nettstaden din</a>.

en: Enter a comma-separated list of words to describe your content.
nn: Skriv inn ee liste med ord skild med komma for å beskrive innhaldet ditt.

en: Highlighted
nn: Utheva
