GovCMS (7.x-3.21) - en to is translation catalogue (48 entries)

en: Home
is: Forsíða

en: Slideshow
is: Skyggnusýning

en: Title
is: Titill

en: Body
is: Meginmál

en: Content
is: Innihald

en: Read more
is: Lesa meira

en: Enabled
is: Virkt

en: Cost
is: Kostnaður

en: Tags
is: Efnisorð

en: File
is: Skrá

en: Date
is: Dagsetning

en: Image
is: Mynd

en: Name
is: Nafn

en: Save
is: Vista

en: Help
is: Hjálp

en: Top
is: Toppur

en: Icon
is: Táknmynd

en: Time
is: Tími

en: URL
is: vefslóð

en: Visible
is: Sýnilegt

en: Menu
is: Valmynd

en: Event
is: Viðburður

en: Text
is: Texti

en: Updates
is: Uppfærslur

en: Statistics
is: Tölfræði

en: User
is: Notandi

en: Continue
is: Halda áfram

en: Error
is: Villa

en: Contact
is: Tengiliður

en: Node
is: Nóða

en: Menu Block
is: Valmyndarblokk

en: Header
is: Haus

en: Footer
is: Fótur

en: Location
is: Staðsetning

en: Fields
is: Svæði

en: Events
is: Viðburðir

en: Start
is: Hefst

en: End
is: Lýkur

en: Appearance
is: Útlit

en: Blog
is: Blogg

en: Add new comment
is: Bæta við nýjum ummælum

en: Hidden
is: Falið

en: Permissions
is: Réttindi

en: Promotions
is: Kynningar

en: Unpublished
is: Ekki birt

en: News
is: Fréttir

en: @drupal installation complete
is: Uppsetningaferli @drupal lokið

en: Enter a comma-separated list of words to describe your content.
is: Sláðu inn lista af orðum sem lýsa innihaldinu aðskilin með kommu.
