GovCMS (7.x-3.22) - en to fi translation catalogue (80 entries)

en: Home
fi: Etusivu

en: Slideshow
fi: Diaesitys

en: Title
fi: Otsikko

en: Body
fi: Sisältö

en: Content
fi: Sisältö

en: Read more
fi: Lue lisää

en: Enabled
fi: Käytössä

en: Cost
fi: Maksu

en: Tags
fi: Tagit

en: File
fi: Tiedosto

en: Date
fi: Päivämäärä

en: Image
fi: Kuva

en: Name
fi: Nimi

en: Save
fi: Tallenna

en: Help
fi: Ohje

en: Top
fi: Ylhäällä

en: Icon
fi: Ikoni

en: Time
fi: Aika

en: Visible
fi: Näkyvissä

en: Menu
fi: Valikko

en: Event
fi: Tapahtumat

en: Text
fi: Teksti

en: Updates
fi: Päivitykset

en: Statistics
fi: Tilastot

en: User
fi: Käyttäjä

en: Continue
fi: Jatka

en: Error
fi: Virhe

en: Contact
fi: Ota yhteyttä

en: Menu Block
fi: Valikkolohko

en: Bottom
fi: Alhaalla

en: Header
fi: Ylätunniste

en: Footer
fi: Alatunniste

en: Location
fi: Sijainti

en: Fields
fi: Kentät

en: Events
fi: Tapahtumat

en: here
fi: täällä

en: Start
fi: Alkaa

en: End
fi: Päättyy

en: Appearance
fi: Ulkoasu

en: Blog
fi: Blogi

en: Add new comment
fi: Lisää uusi kommentti

en: Hidden
fi: Piilotettu

en: Middle
fi: Keskellä

en: Slide
fi: Liu'uta

en: Reference
fi: Viittaus

en: Permissions
fi: Käyttöoikeudet

en: Promotions
fi: Promootiot

en: Theme settings
fi: Teema-asetukset

en: Documents
fi: Dokumentit

en: Unpublished
fi: Julkaisematon

en: Subtitle
fi: Alaotsikko

en: File description
fi: Tiedoston kuvaus

en: Feedback
fi: Palaute

en: Finish
fi: Valmis

en: Error message
fi: Virheviesti

en: Warning message
fi: Varoitusviesti

en: First sidebar
fi: Ensimmäinen sivupalkki

en: Path to custom icon
fi: Oman pikakuvakkeen polku

en: Main menu
fi: Päävalikko

en: Add roles
fi: Lisää rooleja

en: Choose one or more roles you would like to assign to the selected users.
fi: Valitse yksi tai useampi rooli jonka haluat antaa valituille käyttäjille.

en: Remove roles
fi: Poista rooleja

en: Choose one or more roles you would like to remove from the selected users.
fi: Valitse yksi tai useampi rooli jonka haluat poistaa valituilta käyttäjiltä.

en: Example content
fi: Esimerkkisisältöä

en: Compact
fi: Kompakti

en: @drupal installation complete
fi: @drupal-asennus on valmis

en: Upload icon image
fi: Lataa pikakuvake

en: Page top
fi: Sivun yläreunaan

en: Page bottom
fi: Sivun alareuna

en: User menu
fi: Käyttäjävalikko

en: Congratulations, you installed @drupal!
fi: Onnittelut, @drupal asennettiin onnistuneesti!

en: Review the messages above before visiting <a href="@url">your new site</a>.
fi: Tarkista yllä näkyvät viestit ennen kuin siirryt <a href="@url">uudelle sivustollesi</a>.

en: Status message
fi: Tilanneviesti

en: The <em>User</em> menu contains links related to the user's account, as well as the 'Log out' link.
fi: <em>Käyttäjävalikko</em> sisältää käyttäjätileihin liittyvät valikkolinkit samoin kuin "kirjaudu ulos" linkin.

en: The <em>Main</em> menu is used on many sites to show the major sections of the site, often in a top navigation bar.
fi: <em>Päävalikkoa</em> käytetään usein esittämään sivuston pääalueet, valikko esitetään usein esimerkiksi navigointipalkin yläpuolella.

en: Enter a comma-separated list of words to describe your content.
fi: Syötä pilkuilla eroteltu lista sanoista jotka kuvaavat sisältöäsi.

en: Event Date
fi: Tapahtuman päivämäärä

en: Editing
fi: Muokkaaminen

en: Highlighted
fi: Korostettu

en: Columns: 1
fi: Palstat: 1
