GovCMS (7.x-3.27) - en to el translation catalogue (67 entries)

en: Home
el: Αρχική

en: Title
el: Τίτλος

en: Body
el: Κυρίως κείμενο

en: Content
el: Περιεχόμενο

en: Read more
el: Διαβάστε περισσότερα

en: Enabled
el: Ενεργοποιημένο

en: Cost
el: Κόστος

en: Tags
el: Ετικέτες

en: File
el: Αρχείο

en: Date
el: Ημερομηνία

en: Image
el: Εικόνα

en: Name
el: Όνομα

en: Save
el: Αποθήκευση

en: Help
el: Βοήθεια

en: Top
el: Κορυφή

en: Icon
el: Εικονίδιο

en: Time
el: Ώρα

en: Visible
el: Ορατό

en: Menu
el: Μενού

en: Event
el: Συμβάν

en: Text
el: Κείμενο

en: Statistics
el: Στατιστικά

en: User
el: Χρήστης

en: Continue
el: Συνέχεια

en: Error
el: Σφάλμα

en: Contact
el: Επικοινωνία

en: Node
el: Κόμβος

en: Bottom
el: Πυθμένας

en: Header
el: Κεφαλίδα

en: Footer
el: Υποσέλιδο

en: Location
el: Τοποθεσία

en: Fields
el: Πεδία

en: Events
el: Γεγονότα

en: here
el: εδώ

en: Start
el: Αρχή

en: End
el: Τέλος

en: Appearance
el: Εμφάνιση

en: Blog
el: Ιστολόγιο

en: Add new comment
el: Προσθήκη νέου σχολίου

en: Hidden
el: Κρυφό

en: Slide
el: Κύλιση

en: Reference
el: Αναφορά

en: Permissions
el: Άδειες

en: Documents
el: Έγγραφα

en: Unpublished
el: Μη δημοσιευμένο

en: Subtitle
el: Υπότιτλος

en: File description
el: Περιγραφή αρχείου

en: Error message
el: Μήνυμα σφάλματος

en: Warning message
el: Μήνυμα προειδοποίησης

en: First sidebar
el: Πρώτη πλευρική ζώνη

en: File title
el: Τίτλος αρχείου

en: Path to custom icon
el: Διαδρομή αρχείου για το προσαρμοσμένο εικονίδιο

en: Main menu
el: Κύριο μενού

en: Compact
el: Συμπαγής

en: @drupal installation complete
el: Η εγκατάσταση του @drupal ολοκληρώθηκε

en: Upload icon image
el: Ανέβασμα αρχείου εικονιδίου

en: Link to
el: Σύνδεσμος σε

en: Page top
el: Κορυφή σελίδας

en: Page bottom
el: Βάση σελίδας

en: Highlight
el: Επισήμανση

en: Congratulations, you installed @drupal!
el: Συγχαρητήρια, εγκαταστήσατε το @drupal!

en: Review the messages above before visiting <a href="@url">your new site</a>.
el: Εξετάστε τα παραπάνω μηνύματα πριν επισκεφτείτε <a href="@url">το νέο σας ιστοτόπο</a>.

en: Status message
el: Μήνυμα κατάστασης

en: The <em>User</em> menu contains links related to the user's account, as well as the 'Log out' link.
el: Το μενού <em>Χρήστη</em> περιέχει σύνδεσμους σχετικούς με το λογαριασμό χρήστη, όπως και τον σύνδεσμο 'Αποσύνδεση'.

en: The <em>Main</em> menu is used on many sites to show the major sections of the site, often in a top navigation bar.
el: Το <em>Κύριο</em> μενού χρησιμοποιείται σε πολλές ιστοσελίδες για να δείχνει τις κεντρικές ενότητες της ιστοσελίδας, συχνά σε ένα μενού πλοήγησης στην κορυφή.

en: Enter a comma-separated list of words to describe your content.
el: Εισάγετε μία λίστα λέξεων, χωρισμένες με κόμματα, που περιγράφουν το περιεχόμενό σας.

en: Highlighted
el: Ζώνη ενδεδειγμένων
