govCMS (7.x-3.5) - en to th translation catalogue (42 entries)

en: Home
th: หน้าแรก

en: Slideshow
th: สไลด์โชว์

en: Title
th: หัวข้อ

en: user
th: ผู้ใช้

en: Read more
th: อ่านต่อ

en: Enabled
th: เปิดใช้งาน

en: File
th: ไฟล์

en: Date
th: วันที่

en: Save
th: บันทึก

en: Time
th: เวลา

en: Visible
th: มองเห็น

en: Menu
th: เมนู

en: Text
th: ข้อความ

en: Statistics
th: สถิติ

en: Continue
th: ดำเนินการต่อ

en: Error
th: ผิดพลาด

en: Contact
th: ติดต่อ

en: Header
th: ส่วนหัว

en: Location
th: สถานที่ตั้ง

en: Appearance
th: การแสดงผล

en: Blog
th: บล็อก

en: Add new comment
th: แสดงความเห็น

en: Hidden
th: ซ่อน

en: Permissions
th: สิทธิ์

en: Promotion
th: โปรโมชั่น

en: Login attempt failed for %user.
th: %user ล็อกอินไม่สำเร็จ

en: Subtitle
th: คำบรรยาย

en: Finish
th: ส่งข้อสอบ

en: Sorry, unrecognized username or password. <a href="@password">Have you forgotten your password?</a>
th: ชื่อผู้ใช้หรือรหัสผ่านไม่ถูกต้อง <a href="@password">คุณลืมรหัสผ่าน?</a>

en: Error message
th: ข้อความผิดพลาด

en: Warning message
th: ข้อความเตือน

en: First sidebar
th: แถบด้านข้างแถบแรก

en: Path to custom icon
th: ตำแหน่งของแฟ้มไอคอนที่กำหนดเอง

en: @drupal installation complete
th: การติดตั้ง @drupal เสร็จสมบูรณ์

en: Upload icon image
th: อัพโหลดแฟ้มไอคอน

en: Page top
th: บนสุดของหน้า

en: Page bottom
th: ด้านล่างของหน้า

en: Congratulations, you installed @drupal!
th: ขอแสดงความยินดี คุณติดตั้ง @drupal สำเร็จแล้ว!

en: Review the messages above before visiting <a href="@url">your new site</a>.
th: อ่านข้อความด้านบนก่อนเยี่ยมชม<a href="@url">เว็บไซต์ใหม่ของคุณ</a>

en: Status message
th: สถานะข้อความ

en: Highlighted
th: ไฮไลต์

en: About Us
th: เกี่ยวกับเรา
