govCMS (7.x-3.6) - en to is translation catalogue (41 entries)

en: Home
is: Heim

en: Title
is: Yvirskrift

en: Body
is: Skrokkur

en: user
is: brúkari

en: Content
is: Innihald

en: Read more
is: Les meira

en: Enabled
is: Virkjað

en: Tags
is: Frámerki

en: Date
is: Dagfesting

en: Name
is: Navn

en: Save
is: Goym

en: Help
is: Hjálp

en: Time
is: Tíð

en: Menu
is: Valmynd

en: Text
is: Tekstur

en: Statistics
is: Hagtøl

en: User
is: Brúkari

en: Continue
is: Halt áfram

en: Error
is: Feilur

en: Contact
is: Kontakt

en: Node
is: Knútur

en: Header
is: Síðuhøvd

en: Footer
is: Síðufótur

en: Location
is: Pláss

en: Blog
is: Blogga

en: Add new comment
is: Ger viðmerking

en: Hidden
is: Krógvað

en: Permissions
is: Rættindi

en: Login attempt failed for %user.
is: Innriting miseydnaðist hjá brúkara %user.

en: Unpublished
is: Ikki givið út

en: Subtitle
is: Næsta yvirskrift

en: Sorry, unrecognized username or password. <a href="@password">Have you forgotten your password?</a>
is: Tíverri, ókent brúkaranavn ella loyniorð. <a href="@password">Hevur tú gloymt loyniorðið?</a>

en: Error message
is: Feilboð

en: Warning message
is: Ávaringarboð

en: First sidebar
is: Fyrsti síðubjálki

en: Path to custom icon
is: Leið til tillagaða teknmynd

en: @drupal installation complete
is: @drupal innlegging fullførd

en: Upload icon image
is: Send upp teknmynd

en: Congratulations, you installed @drupal!
is: Til lukku, tú hevur lagt inn @drupal!

en: Review the messages above before visiting <a href="@url">your new site</a>.
is: Eftirhygg boðini omanfyri áðrenn tú vitjar <a href="@url">tína nýggju heimasíðu</a>.

en: Status message
is: Støðuboð
