GovCMS (7.x-3.7) - en to he translation catalogue (79 entries)

en: Home
he: דף הבית

en: Slideshow
he: מצגת שקופיות

en: Title
he: כותרת

en: Body
he: תוכן

en: user
he: משתמש

en: Content
he: תוכן

en: Read more
he: קראו עוד

en: Enabled
he: מופעל

en: Cost
he: עלות

en: Tags
he: תגיות

en: File
he: קובץ

en: Date
he: תאריך

en: Image
he: תמונה

en: Name
he: שם

en: Save
he: שמירה

en: Help
he: עזרה

en: Top
he: עליון

en: Icon
he: סמל

en: Time
he: זמן

en: URL
he: כתובת URL

en: Visible
he: נראה

en: Menu
he: תפריט

en: Event
he: אירוע

en: Text
he: טקסט

en: Statistics
he: סטטיסטיקות

en: User
he: משתמש

en: Continue
he: להמשיך

en: Error
he: שגיאה

en: Contact
he: יצירת קשר

en: Node
he: פריט תוכן

en: Bottom
he: למטה

en: Header
he: כותרת עליונה

en: Footer
he: כותרת תחתונה

en: Location
he: מיקום

en: Fields
he: שדות

en: Events
he: אירועים

en: Start
he: התחלה

en: End
he: סוף

en: Appearance
he: מראה

en: Blog
he: בלוג

en: Add new comment
he: הוספת תגובה חדשה

en: Hidden
he: מוסתר

en: Middle
he: אמצע

en: Reference
he: רפרנס

en: Permissions
he: הרשאות

en: Theme settings
he: הגדרות ערכת עיצוב

en: Documents
he: מסמכים

en: Login attempt failed for %user.
he: נסיון כניסה למערכת נכשל עבור  %user.

en: Unpublished
he: לא מפורסם

en: News
he: חדשות

en: Subtitle
he: כותרת משנה

en: File description
he: תיאור קובץ

en: Finish
he: סיום

en: Sorry, unrecognized username or password. <a href="@password">Have you forgotten your password?</a>
he: צר לי, אך שם המשתמש והסיסמא אינם מוכרים. <a href="@password">האם שכחת את סיסמתך?</a>

en: Error message
he: הודעת שגיאה

en: Warning message
he: הודעת אזהרה

en: First sidebar
he: עמודת צד ראשונה

en: Second sidebar
he: עמודה שנייה

en: Path to custom icon
he: נתיב לסמל מותאם

en: Main menu
he: תפריט ראשי

en: Add roles
he: הוסף תפקידים

en: Choose one or more roles you would like to assign to the selected users.
he: בחרו תפקיד אחד או יותר שברצונכם לשייך למשתמשים שנבחרו.

en: Remove roles
he: הסר תפקידים

en: Choose one or more roles you would like to remove from the selected users.
he: בחר תפקיד אחד או יותר להסרה מהמשתמשים הבחורים.

en: Example content
he: תוכן לדוגמה

en: Compact
he: קומפקטי

en: @drupal installation complete
he: התקנת @drupal הושלמה

en: Upload icon image
he: טעינת סמל סימניה

en: Page top
he: ראש הדף

en: Page bottom
he: תחתית הדף

en: Navigation bar
he: סרגל ניווט

en: User menu
he: תפריט משתמש

en: Congratulations, you installed @drupal!
he: ברכותינו, התקנת את @drupal!

en: Review the messages above before visiting <a href="@url">your new site</a>.
he: קרא את ההודעות לעיל לפני שאתה מבקר <a href="@url">באתר החדש שלך</a>.

en: Status message
he: הודעת סטטוס

en: Enter a comma-separated list of words to describe your content.
he: הכנס רשימת מילים מופרדות בפסיקים המתארות את התוכן שלך.

en: Highlighted
he: מובלט

en: Columns: 1
he: טור: 1

en: Event details
he: פרטי האירוע
