govCMS (7.x-3.8) - en to kn translation catalogue (50 entries)

en: Home
kn: ನೆಲೆ

en: Slideshow
kn: ಜಾರುಫಲಕ ಪ್ರದರ್ಶನ

en: Title
kn: ಶೀರ್ಷಿಕೆ

en: Body
kn: ವಿವರಣೆ , ವಿಷಯ ,ಮಾಹಿತಿ

en: user
kn: ಬಳಕೆದಾರ

en: Content
kn: ಒಳಅಂಶ

en: Read more
kn: ಮುಂದೆ ಓದಿ

en: Enabled
kn: ಶಕ್ತಗೊಂಡಿದೆ

en: Cost
kn: ಮೌಲ್ಯ

en: Tags
kn: ಟ್ಯಾಗ್‍ಗಳು

en: File
kn: ಕಡತ

en: Date
kn: ದಿನಾಂಕ

en: Image
kn: ಚಿತ್ರ

en: Name
kn: ಹೆಸರು

en: Save
kn: ಉಳಿಸಿ

en: Help
kn: ಸಹಾಯ

en: Top
kn: ಮೇಲಿನ/ಮೊದಲ

en: Icon
kn: ಚಿಹ್ನೆ

en: Time
kn: ಸಮಯ

en: Visible
kn: ಕಾಣಿಸುವ

en: Menu
kn: ಮೆನು

en: Event
kn: ಸಂದರ್ಭ(ಎವೆಂಟ್)

en: Text
kn: ಪಠ್ಯ

en: Updates
kn: ಅಪ್‍ಡೇಟ್‍ಗಳು

en: Statistics
kn: ಅಂಕಿಅಂಶಗಳು

en: User
kn: ಬಳಕೆದಾರ

en: Continue
kn: ಮುಂದುವರೆ

en: Error
kn: ದೋಷ

en: Contact
kn: ಸಂಪರ್ಕ

en: Bottom
kn: ಕೆಳ

en: Header
kn: ಹೆಡರ್

en: Location
kn: ತಾಣ

en: Events
kn: ಕಾರ್ಯಕ್ರಮಗಳು

en: Start
kn: ಪ್ರಾರಂಭಿಸು

en: End
kn: ಕೊನೆ

en: Appearance
kn: ಗೋಚರಿಕೆ(_A):

en: Blog
kn: ಬ್ಲಾಗ್

en: Hidden
kn: ಅಡಗಿಸಲಾದ

en: Permissions
kn: ಅನುಮತಿಗಳು

en: Documents
kn: ದಸ್ತಾವೇಜುಗಳು

en: Login attempt failed for %user.
kn: %user ರವರ ಲಾಗಿನ್ ಪ್ರಯತ್ನ ವಿಫಲವಾಗಿದೆ

en: News
kn: ಸಮಾಚಾರ

en: Feedback
kn: ಫೀಡ್‌ಬ್ಯಾಕ್

en: Finish
kn: ಮುಗಿಸು

en: Error message
kn: ದೋಷ ಸಂದೇಶ

en: Warning message
kn: ಎಚ್ಚರಿಕೆ ಸಂದೇಶ

en: Compact
kn: ಸಾಂದ್ರ(_Compact)

en: @drupal installation complete
kn: ದ್ರುಪಾಲ್ ಸ್ಥಾಪನೆ(ಇನ್ಸ್ತಲೆಶನ್) ಸಂಪೂರ್ಣವಾಯಿತು .

en: Page bottom
kn: ಪುಟದ ಕೆಳಗೆ

en: Highlight
kn: ಹೈಲೈಟ್
