GovCMS (7.x-3.32) - en to fa translation catalogue (50 entries)

en: Home
fa: خانه

en: Slideshow
fa: اسلایدشو

en: Title
fa: عنوان

en: Body
fa: بدنه

en: Content
fa: محتوا

en: Enabled
fa: فعال

en: Tags
fa: برچسب‌ها

en: File
fa: فایل

en: Date
fa: تاریخ

en: Image
fa: تصویر

en: Name
fa: نام

en: Save
fa: ذخیره

en: Help
fa: راهنما

en: Top
fa: بالا

en: Icon
fa: شمایل

en: Time
fa: زمان

en: URL
fa: نشانی

en: Visible
fa: نمایان

en: Menu
fa: قائم

en: Text
fa: متن

en: Statistics
fa: آمار

en: User
fa: کاربر

en: Continue
fa: ادامه

en: Error
fa: خطا

en: Contact
fa: تماس

en: Node
fa: محتوا

en: Bottom
fa: پایین

en: Header
fa: سربرگ

en: Footer
fa: پاورقی

en: Location
fa: مکان

en: Fields
fa: میدانها

en: Appearance
fa: ظاهر

en: Add new comment
fa: افزودن نظر جدید

en: Hidden
fa: پنهان

en: Reference
fa: ارجاع

en: Permissions
fa: مجوزها

en: Theme settings
fa: تنظیمات پوسته

en: Unpublished
fa: منتشر نشده

en: Subtitle
fa: زیر عنوان

en: Finish
fa: پایان

en: Error message
fa: پیغام خطا

en: Warning message
fa: پیغام هشدار

en: First sidebar
fa: اولین نوار کناری

en: Path to custom icon
fa: مسیر نماد سفارشی

en: Compact
fa: فشرده

en: Page top
fa: بالای صفحه

en: Page bottom
fa: پایین صفحه

en: Congratulations, you installed @drupal!
fa: تبریک, شما @drupal را نصب کردید.

en: Status message
fa: پیغام وضعیت

en: Highlighted
fa: موارد برجسته
