govCMS CKAN (7.x-1.2) - en to de translation catalogue (34 entries)

en: None
de: Keine

en: Top
de: Oben

en: Advanced settings
de: Erweiterte Einstellungen

en: 1 hour
de: 1 Stunde

en: Vertical
de: Vertikal

en: Bottom
de: Unten

en: Width
de: Breite

en: Height
de: Höhe

en: 1 day
de: 1 Tag

en: 6 months
de: 6 Monate

en: Media
de: Medien

en: Ascending
de: Aufsteigend

en: Filters
de: Filter

en: Left
de: Links

en: Right
de: Rechts

en: Orientation
de: Ausrichtung

en: 1 month
de: 1 Monat

en: Default display
de: Standarddarstellung

en: 30 minutes
de: 30 Minuten

en: 6 hours
de: 6 Stunden

en: 1 week
de: 1 Woche

en: Keys
de: Schlüssel

en: Data settings
de: Daten-Einstellungen

en: X Axis
de: X-Achse

en: Y Axis
de: Y-Achse

en: Bar chart
de: Balkendiagramm

en: Grid settings
de: Raster-Einstellungen

en: Api Key
de: API Schlüssel

en: No cache
de: Kein Cache

en: Chart settings
de: Diagramm-Einstellungen

en: @title settings
de: @title Einstellungen

en: Axis settings
de: Achesneinstellugen

en: Enable data labels
de: Datenbeschriftungen aktivieren

en: Thin
de: Fein
