govCMS CKAN (7.x-1.3) - en to id translation catalogue (24 entries)

en: None
id: Tiada

en: Top
id: Atas

en: Advanced settings
id: Pengaturan lanjutan

en: 1 hour
id: 1 jam

en: Horizontal
id: Horisontal

en: Vertical
id: Vertikal

en: Bottom
id: Dasar

en: Contains
id: Mengandung

en: Width
id: Lebar

en: Height
id: Tinggi

en: 1 day
id: 1 hari

en: Ascending
id: Menaik

en: Filters
id: Filter

en: Left
id: Kiri

en: Right
id: Kanan

en: or
id: atau

en: Standard
id: Standar

en: 1 week
id: 1 minggu

en: Keys
id: Kunci

en: Taxonomy vocabulary
id: Kosakata Taksonomi

en: contains
id: mengandung

en: Is one of
id: Adalah bagian dari

en: Allow multiple selections
id: Diperbolehkan memilih banyak

en: Enable to allow users to select multiple items.
id: Nyalakan untuk memperbolehkan pengguna memilih beberapa item
