govCMS CKAN (7.x-1.3) - en to ja translation catalogue (26 entries)

en: None
ja: なし

en: Top
ja: トップ

en: Advanced settings
ja: 高度な設定

en: Horizontal
ja: 水平

en: Vertical
ja: 垂直

en: Bottom
ja: ボトム

en: Contains
ja: 含む

en: Width
ja: 幅

en: Height
ja: 高さ

en: 1 day
ja: 1日

en: Media
ja: メディア

en: Ascending
ja: 昇順

en: Filters
ja: フィルター

en: Left
ja: 左

en: Right
ja: 右

en: or
ja: または

en: Standard
ja: 標準

en: Default display
ja: デフォルト表示

en: 6 hours
ja: 6時間

en: 1 week
ja: 1週間

en: Taxonomy vocabulary
ja: タクソノミーボキャブラリー

en: contains
ja: 含む

en: Is one of
ja: のいずれか

en: Allow multiple selections
ja: 複数選択可能にする

en: Enable to allow users to select multiple items.
ja: ユーザーが複数項目の選択を可能にする

en: @title settings
ja: @title 設定
