govCMS CKAN (7.x-1.3) - en to ro translation catalogue (23 entries)

en: None
ro: Nimic

en: Top
ro: Sus

en: Advanced settings
ro: Setări avansate

en: 1 hour
ro: 1 oră

en: Horizontal
ro: Orizontal

en: Bottom
ro: Partea de jos

en: Contains
ro: Conține

en: Width
ro: Lățime

en: Height
ro: Înălțime

en: 1 day
ro: 1 zi

en: Ascending
ro: Crescător

en: Filters
ro: Filtre

en: Left
ro: Stânga

en: Right
ro: Dreapta

en: or
ro: sau

en: Default display
ro: Afișare implicită

en: 1 week
ro: 1 săptămână

en: Keys
ro: Chei

en: Taxonomy vocabulary
ro: Vocabular taxonomie

en: contains
ro: conţine

en: Is one of
ro: Este unul dintre

en: Allow multiple selections
ro: Permite selecții multiple

en: Enable to allow users to select multiple items.
ro: Activați pentru a permite utilizatorilor să selecteze elemente multiple.
