govCMS CKAN (7.x-1.3) - en to fa translation catalogue (23 entries)

en: None
fa: هیچ

en: Top
fa: بالا

en: Advanced settings
fa: تنظیمات پیشرفته

en: 1 hour
fa: ۱ ساعت

en: Horizontal
fa: افقی

en: Vertical
fa: عمودی

en: Bottom
fa: پایین

en: Contains
fa: شاملِ

en: Width
fa: عرض

en: Height
fa: ارتفاع

en: 1 day
fa: ۱ روز

en: Media
fa: رسانه

en: Ascending
fa: صعودی

en: Filters
fa: فیلترها

en: Left
fa: چپ

en: Right
fa: راست

en: or
fa: یا

en: Standard
fa: استاندارد

en: 1 week
fa: ۱ هفته

en: Keys
fa: کلیدها

en: Taxonomy vocabulary
fa: واژگان طبقه‌بندی

en: contains
fa: شامل

en: Is one of
fa: یکی از
