GPX Track & Elevation (7.x-1.0) - en to ro translation catalogue (10 entries)

en: Delete
ro: Șterge

en: Operations
ro: Operațiuni

en: Type
ro: Tip

en: Cancel
ro: Anulare

en: Edit
ro: Editați

en: This action cannot be undone.
ro: Această acţiune nu are cale de întoarcere.

en: Weight
ro: Greutate

en: Save
ro: Salvare

en: Save settings
ro: Salvare opţiuni

en: When listing categories, those with lighter (smaller) weights get listed before categories with heavier (larger) weights. Categories with equal weights are sorted alphabetically.
ro: La listare, categoriile cu greutate mai mică vor fi listate deasupra categoriilor cu greutate mai mare. Categoriile cu greutate egală sunt sortate în ordine alfabetică.
