GPX Track & Elevation (7.x-1.2) - en to id translation catalogue (11 entries)

en: Delete
id: Hapus

en: Operations
id: Operasi-operasi

en: Type
id: Jenis

en: Cancel
id: Batal

en: Edit
id: Sunting

en: This action cannot be undone.
id: Tindakan ini tidak bisa dikembalikan.

en: Weight
id: Bobot

en: Save
id: Simpan

en: Save settings
id: Simpan pengaturan

en: contact
id: kontak

en: When listing categories, those with lighter (smaller) weights get listed before categories with heavier (larger) weights. Categories with equal weights are sorted alphabetically.
id: Saat menampilkan daftarnya, kategori dengan memiliki angka kecil akan ditempatkan lebih atas dibanding yang memiliki angka besar. Kategori dengan nilai angka sama diurutkan dengan abjadnya.
