Grammar Parser UI (7.x-2.0) - en to it translation catalogue (13 entries)

en: Title
it: Titolo

en: Reset to defaults
it: Ripristina le impostazioni predefinite

en: Development
it: Sviluppo

en: Description
it: Descrizione

en: Settings
it: Impostazioni

en: Files
it: File

en: Inline
it: In linea

en: Source code
it: Codice sorgente

en: Directories
it: Cartelle

en: Extension
it: Estensione

en: Parser
it: Interprete

en: Files directory
it: Cartella file

en: Finished with an error.
it: Terminato con un errore.
