Group (7.x-1.0-beta6) - en to ar translation catalogue (63 entries)

en: Title
ar: العنوان

en: Save configuration
ar: حفظ الإعدادات

en: delete
ar: حذف

en: Status
ar: الحالة

en: E-mail
ar: البريد الإلكتروني

en: Delete
ar: حذف

en: Operations
ar: عمليات

en: Value
ar: القيمة

en: Username
ar: اسم المستخدم

en: Groups
ar: مجموعات

en: Group
ar: المجموعة

en: Send invitation
ar: أرسل الدعوة

en: Actions
ar: الإجراءات

en: Description
ar: الوصف

en: Delete group
ar: حذف المجموعة

en: Reset
ar: إعادة الضبط

en: Weight
ar: الوزن

en: Name
ar: الاسم

en: edit
ar: تحرير

en: Label
ar: التسمية

en: Update
ar: تحديث

en: remove
ar: إزالة

en: URL
ar: العنوان URL

en: User
ar: المستخدم

en: Update options
ar: خيارات التحديث

en: Active
ar: نشط

en: Roles
ar: الأدوار

en: Filter
ar: انتقاء

en: Group ID
ar: معرف مجموعة

en: URL alias
ar: بديل المسار

en: E-mail address
ar: عنوان البريد الإلكتروني

en: Group name
ar: اسم المجموعة

en: group
ar: مجموعة

en: My groups
ar: مجموعاتي

en: Anonymous
ar: مجهول

en: Operation
ar: عملية

en: The changes have been saved.
ar: تم حفظ التغييرات.

en: Refine
ar: تحسين

en: Undo
ar: تراجع

en: any
ar: أياً

en: Blocked
ar: ممنوع

en: revert
ar: استرجاع

en: Permissions
ar: الصلاحيات

en: roles
ar: الأدوار

en: Permission
ar: الصلاحية

en: Global
ar: عالمي

en: URL path settings
ar: إعدادات المسار

en: Administrator
ar: مدير

en: Machine name
ar: الاسم الآلي

en: clone
ar: استنساخ

en: Create @name
ar: أنشئ @name

en: Save permissions
ar: حفظ الصلاحيات

en: edit permissions
ar: حرر الصلاحيات

en: Save order
ar: حفظ الترتيب

en: export
ar: تصدير

en: translate
ar: ترجمة

en: manage fields
ar: تسيير الحقول

en: manage display
ar: إدارة العرض

en: Warning: Give to trusted roles only; this permission has security implications.
ar: تحذير : هذه الصلاحية تؤثر على الأمن، لا تمنحها إلا للأدوار الموثوق بها.

en: and where %property is %value
ar: وحيث %property هي %value

en: where %property is %value
ar: عندما يكون %property هو %value

en: and where
ar: وحيث

en: @label entities
ar: @label كينونات
