Group (7.x-1.0-unstable3) - en to it translation catalogue (67 entries)

en: Title
it: Titolo

en: Save configuration
it: Salva configurazione

en: delete
it: elimina

en: Status
it: Stato

en: Delete
it: Elimina

en: Operations
it: Operazioni

en: Username
it: Nome utente

en: Groups
it: Gruppi

en: Group
it: Gruppo

en: Send invitation
it: Invia invito

en: Actions
it: Azioni

en: Delete group
it: Elimina gruppo

en: Reset
it: Ripristina

en: Weight
it: Peso

en: Name
it: Nome

en: edit
it: modifica

en: Label
it: Etichetta

en: Update
it: Aggiorna

en: remove
it: rimuovi

en: User
it: Utente

en: Update options
it: Opzioni di aggiornamento

en: Active
it: Attivo

en: Roles
it: Ruoli

en: Filter
it: Filtra

en: Group ID
it: ID Gruppo

en: E-mail address
it: Indirizzo e-mail

en: Group name
it: Nome gruppo

en: group
it: gruppo

en: My groups
it: I miei gruppi

en: Edit group
it: Modifica gruppo

en: Operation
it: Operazione

en: Accept
it: Accetta

en: The changes have been saved.
it: Le modifiche sono state salvate.

en: Refine
it: Definisci meglio

en: Undo
it: Annulla ultima operazione

en: any
it: qualsiasi

en: Blocked
it: Bloccato

en: revert
it: ripristina

en: Permissions
it: Permessi

en: roles
it: ruoli

en: Edit membership
it: Modifica appartenenza

en: cancel
it: annulla

en: Group settings
it: Impostazioni dei gruppi

en: Add members
it: Aggiungi mebri

en: Group roles
it: Ruoli del gruppo

en: Permission
it: Permesso

en: Administrator
it: Amministratore

en: Machine name
it: Nome ad uso interno

en: clone
it: duplica

en: Create @name
it: Crea @name

en: Invalid e-mail address.
it: Indirizzo email non valido.

en: Save permissions
it: Salva i permessi

en: edit permissions
it: modifica permessi

en: Save order
it: Salva l'ordine

en: export
it: esporta

en: translate
it: traduci

en: manage fields
it: gestisci campi

en: manage display
it: gestisci la visualizzazione

en: Warning: Give to trusted roles only; this permission has security implications.
it: Attenzione: garantire esclusivamente agli utenti fidati; questo permesso ha implicazioni per la sicurezza del sito.

en: Edit @title
it: Modifica @title

en: Group type
it: Tipi di gruppo

en: and where %property is %value
it: e dove %property è %value

en: where %property is %value
it: dove %property è %value

en: and where
it: e dove

en: view permissions
it: visualizza permessi

en: Multilingual - Internationalization
it: Multilingue - Internazionalizzazione

en: Group membership
it: Appartenenza del gruppo
