Government Website Template (7.x-1.0-alpha1) - en to da translation catalogue (36 entries)

en: Home
da: Hjem

en: Content
da: Indhold

en: Comments
da: Kommentarer

en: new
da: ny

en: Yes
da: Ja

en: No
da: Nej

en: updated
da: opdateret

en: Search
da: Søg

en: Help
da: Hjælp

en: UPPERCASE
da: Store bogstaver

en: lowercase
da: små bogstaver

en: Contact
da: Kontakt

en: Left sidebar
da: Venstre sidepanel

en: Right sidebar
da: Højre sidepanel

en: Add new comment
da: Tilføj kommentar

en: Breadcrumb settings
da: Indstillinger for brødkrummer

en: Display breadcrumb
da: Vis brødkrummesti

en: Show home page link in breadcrumb
da: Vis link til forsiden i brødkrummestien

en: Content settings
da: Indstillinger for indhold

en: Unpublished
da: Ikke udgivet

en: You are here
da: Du er her

en: Error message
da: Fejlmeddelelse

en: Warning message
da: Advarselsmeddelelse

en: Primary tabs
da: Primære faneblade

en: Secondary tabs
da: Sekundære faneblade

en: Only in admin section
da: Kun i administrationssektion

en: Append the content title to the end of the breadcrumb
da: Tilføj indholdets titel i slutningen af brødkrummestien

en: Useful when the breadcrumb is not placed just before the title.
da: Nyttigt når brødkrummestien ikke er placeret umiddelbart før titlen.

en: Breadcrumbs
da: Brødkrummer

en: Page top
da: Sidehovede

en: Page bottom
da: Sidefod

en: Submitted by !username on !datetime
da: Indsendt af !username den !datetime

en: (active tab)
da: (aktiv fane)

en: Status message
da: Statusmeddelelse

en: Highlighted
da: Fremhævet

en: Capitalize
da: Kapitalisér
