Hansel breadcrumbs (7.x-1.2) - en to fa translation catalogue (28 entries)

en: Next
fa: بعدی

en: Delete
fa: حذف

en: Cancel
fa: لغو

en: Description
fa: شرح

en: Disable
fa: غیرفعال

en: Action
fa: عملکرد

en: Test
fa: آزمایش

en: Parent
fa: والد

en: Name
fa: نام

en: Import
fa: ورود

en: Export
fa: استخراج

en: Save
fa: ذخیره

en: Path
fa: مسیر

en: All
fa: همه

en: Vocabulary
fa: واژگان

en: Mode
fa: سبک

en: Destination
fa: مقصد

en: Cache
fa: حافظه موقت

en: Add rule
fa: افزودن قانون

en: Token
fa: توکن

en: Available tokens
fa: توکن‌های موجود

en: contains
fa: شامل

en: ends with
fa: خاتمه می‌یابد به

en: Download file
fa: دانلود فایل

en: Link title
fa: عنوان پیوند

en: Link path
fa: آدرس پیوند

en: PHP evaluation
fa: ارزیابی PHP

en: starts with
fa: شروع می‌شود با
